انتخاب کشور

هزینه زندگی در هند

هزینه های زندگی در هندوستان

شبه قاره هندوستان دارای گستردگی جغرافیایی بسیار زیادی است و همین امر هم ارائه یک استاندارد واحد برای هزینه‌های زندگی و شهریه را بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می‌نماید. اما تلاش بر این است که شهریه رشته‌هایی که از طرف دانشجویان با اقبال بیشتری روبه‌رو هستند را به همراه هزینه‌های تقریبی زندگی در شهرهای مهم و دانشجویی هند مدون نماییم.

هزینه زندگی

در مورد هزینه‌های زندگی هم باید اذعان نمود که استاندارد مشخصی برای تعیین آن وجود ندارد ولی به طور متوسط هزینه اقامت شامل مسکن، خورد و خوراک، رفت‌و آمد و …. .در شهرهای کوچک حدود ۲۵۰ تا ۳۲۰ دلار برای افراد مجرد و حداقل ۴۰۰ دلار برای خانواده کوچک (حداکثر ۲ فرزند) و در شهرهای بزرگ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار برای خانواده‌ی  کوچک (حداکثر ۲ فرزند) می‌باشد، بدیهی است میزان هزینه‌های ماهیانه افراد مختلف بسته به سلیقه و سبک زندگی کاملاً متفاوت است.

حکومت فدرالی کشور هند، باعث گردیدن که نرخ مالیات در ایالت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشند در نتیجه هزینه‌ای زندگی و تحصیل در ایالت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. در یک ایالت نیز معمولاً هزینه‌های زندگی در مرکز ایالت Capital city باشد ای دیگر متفاوت می‌باشد لذا بیان و رقمی معینی و محتوم برای هزینه‌های زندگی و تحصیل بسیار مشکل می‌نماید. از طرف دیگر الگوی زندگی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشد در نتیجه نمی‌توان مبلغی با یک الگوی واحد ارائه نمود. می‌توان گفت هند کشوری است که می‌توان با ماهی ۱۵۰ دلار در ماه زندگی کرد و شاید بعضی از افراد با ماهی ۶۵۰ دلار هم نتوانند راحت زندگی نمایند.

[dropshadowbox align=”right” effect=”lifted-both” width=”480px” height=”” background_color=”#c5fbf9″ border_width=”1″ border_color=”#42b8b4″ ]

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
موسسه علم آموزان آلامتو (دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ایران)
تلفن: ۲۶۴۱۵۵۰۲ – ۲۶۴۱۵۹۴۶
همراه: ۰۹۳۵۵۸۲۳۳۱۱
جهت مشاوره حضوری هماهنگی از قبل الزامیست

[/dropshadowbox]

[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

 1. sirvan گفت:

  سلام من ۲۰سالمه میخواستم برای پزشکی هنداقدام کنم
  معدل دیپلمم ۱۴ هس ومعدل پیش هم ۱۲/۵۰ یک تکماده درس فیزیک پیش دارم
  میخواستم ببینم میتونم پذیرش بگیرم هزینه های چقدره؟
  واینکه کدوم دانشگاه هاوکدوم رشته ها تاچ مقطعی موردتاییدوزارت علوم هست؟
  ممنون ازسایتتون
  لطفاسریع ترجواب بدبد

 2. تینا گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری هستم دانشگاه دولتی تحصیل کردم زبان انگلیسیم در حد متوسط هست میخوام بدونم میتونم در هند هم مشغول به کار بشم هم تحصیل یعنی موقعیت کاری در دوران دانشجویی وجود داره . هزینه تحصیل و زندگی در یک شهر کوچک در هند حدودا چه قدر میشه ؟ممنون میشم پاسخ بدین

 3. زینب گفت:

  من ۱۷ سالمه
  دیپلم کامپیوتر
  و الان نیز در رشته علوم تجربی تحصیل میکنم
  میخام برا ادامه زندگی و ادامه تحصیل به هند برم
  در این باره راهنماییم کنید

 4. زینب گفت:

  من ۱۷ سالمه
  دیپلم کامپیوتر
  و الان نیز در رشته علوم تجربی تحصیل میکنم
  میخام برا ادامه زندگی و ادامه تحصیل به هند برم
  در این باره راهنماییم کنید

 5. آژوان گفت:

  سلام من کارشناسی برق دارم برای ارشد چطور میتونم دریکی از دانشگاە های بمبئی کە مورد تایید وزات علوم هس پذیرش بگیرم؟

×