انتخاب کشور

هزینه زندگی در هند

هزینه های زندگی در هندوستان

شبه قاره هندوستان دارای گستردگی جغرافیایی بسیار زیادی است و همین امر هم ارائه یک استاندارد واحد برای هزینه‌های زندگی و شهریه را بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می‌نماید. اما تلاش بر این است که شهریه رشته‌هایی که از طرف دانشجویان با اقبال بیشتری روبه‌رو هستند را به همراه هزینه‌های تقریبی زندگی در شهرهای مهم و دانشجویی هند مدون نماییم.

هزینه زندگی

در مورد هزینه‌های زندگی هم باید اذعان نمود که استاندارد مشخصی برای تعیین آن وجود ندارد ولی به طور متوسط هزینه اقامت شامل مسکن، خورد و خوراک، رفت‌و آمد و …. .در شهرهای کوچک حدود ۲۵۰ تا ۳۲۰ دلار برای افراد مجرد و حداقل ۴۰۰ دلار برای خانواده کوچک (حداکثر ۲ فرزند) و در شهرهای بزرگ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار برای خانواده‌ی  کوچک (حداکثر ۲ فرزند) می‌باشد، بدیهی است میزان هزینه‌های ماهیانه افراد مختلف بسته به سلیقه و سبک زندگی کاملاً متفاوت است.

حکومت فدرالی کشور هند، باعث گردیدن که نرخ مالیات در ایالت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشند در نتیجه هزینه‌ای زندگی و تحصیل در ایالت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. در یک ایالت نیز معمولاً هزینه‌های زندگی در مرکز ایالت Capital city باشد ای دیگر متفاوت می‌باشد لذا بیان و رقمی معینی و محتوم برای هزینه‌های زندگی و تحصیل بسیار مشکل می‌نماید. از طرف دیگر الگوی زندگی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشد در نتیجه نمی‌توان مبلغی با یک الگوی واحد ارائه نمود. می‌توان گفت هند کشوری است که می‌توان با ماهی ۱۵۰ دلار در ماه زندگی کرد و شاید بعضی از افراد با ماهی ۶۵۰ دلار هم نتوانند راحت زندگی نمایند.

مطلب پیشنهادی:  آشنایی با شهر بنگلور هند

[dropshadowbox align=”right” effect=”lifted-both” width=”480px” height=”” background_color=”#c5fbf9″ border_width=”1″ border_color=”#42b8b4″ ]

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
موسسه علم آموزان آلامتو (دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ایران)
تلفن: ۲۶۴۱۵۵۰۲ – ۲۶۴۱۵۹۴۶
همراه: ۰۹۳۵۵۸۲۳۳۱۱
جهت مشاوره حضوری هماهنگی از قبل الزامیست

[/dropshadowbox]

[otw_is sidebar=otw-sidebar-3]

 1. زینب گفت:

  من ۱۷ سالمه
  دیپلم کامپیوتر
  و الان نیز در رشته علوم تجربی تحصیل میکنم
  میخام برا ادامه زندگی و ادامه تحصیل به هند برم
  در این باره راهنماییم کنید

 2. آژوان گفت:

  سلام من کارشناسی برق دارم برای ارشد چطور میتونم دریکی از دانشگاە های بمبئی کە مورد تایید وزات علوم هس پذیرش بگیرم؟

×