انتخاب کشور

تحصیل در دانشگاه ساکسیون هلند

دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون از جمله دانشگاههای دولتی هلند در شرق آن کشور است که مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد و دارای پردیسهایی مجهز و مدرن در شهرهای دونتر، انسخده و آپلدورن میباشد. این دانشگاه در دهها رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد که تعدادی از آنها به زبان انگلیسی ارائه میشوند.

تحصیل در هلند و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه ساکسیون

موسسه رویش و دانش به عنوان نماینده این دانشگاه در ایران شما را در راهیابی به این رشته ها و دوره ها که در این آگهی فهرست آنها گفته خواهد شد یاری مینماید.

شرایط ورود به دوره ها: علاوه بر مدرک تحصیلی مرتبط، دانشجو باید آیتلس آکادمیک ۶ یا تافل ۷۹ داشته باشد. در صورتی که نمره زبان پایینتر از حد مورد نیاز باشد امکان گذراندن دوره آمادگی زبان پیش از ورود به دوره اصلی وجود دارد.

شهریه دانشگاه: برای دوره های کارشناسی سالانه ۷.۸۰۰ یورو و برای دوره های کارشناسی ارشد سالانه از ۸.۹۰۰ تا ۱۲.۰۰۰ یورو بسته به رشته متغیر است. امکان گرفتن تخفیف در شهریه ها وجود دارد مشروط بر اینکه برای گرفتن پذیرش زودتر از موعد مربوطه اقدام شود. در صورتی که برای سال اول چنین امکانی مقدور نشد، دانشجو میتواند برای سالهای بعد تقاضای برخورداری از بورس (تخفیف) ارائه دهد.

دوره های کارشناسی

الف) دوره های ۴ ساله برای دارندگان دیپلم متوسطه ۱۲ ساله: فناوری رسانه و بازیهای کامپیوتری، مدیریت بازرگانی، مدیریت مد و نساجی، هتلداری، گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات – مهندسی نرم افزار، امور مالی و حسابداری، مددکاری اجتماعی، مدیریت منابع انسانی، فیزیوتراپی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک،

ب) دوره های ۲ ساله برای افرادی که پس از دیپلم متوسطه حداقل ۲ سال کامل در دانشگاه در رشته ذیربط تحصیل کرده باشند: مدیریت منابع انسانی، مهندسی برق و الکترونیک، امور مالی و حسابداری

ج) دوره های ۱ ساله برای افرادی که پس از دیپلم متوسطه حداقل ۳ سال کامل در دانشگاه در رشته ذیربط تحصیل کرده باشند: بازاریابی، گردشگری، هتلداری، مهندسی عمران، فناوری رسانه و بازیهای کامپیوتری

دوره های کارشناسی ارشد:

الف) دوره های ۱۲ ماهه: مدیریت تاسیسات و املاک، مدیریت، مدیریت اجرایی (MBA)

ب) دوره های ۱۸ ماهه: مدیریت و نوآوری در نساجی

ج) دوره های ۲۴ ماهه: نانوتکنولوژی

دوره های کوتاه مدت: برای این دوره ها گواهی گذراندن دوره صادر میشود که دارای ارزش استخدامی و شغلی است ولی مدرک تحصیلی دانشگاهی محسوب نمیشود. دوره ها عبارتند از: مهندسی عمران (۱ ساله با شهریه ۳.۵۷۵ یورو)، مدیریت ریسک و اورژانس ( ۵ ماهه با شهریه ۳.۵۷۵ یورو) و فناوریهای مد و نساجی (۱ ساله با شهریه ۷.۸۰۰ یورو)

برنامه های بین المللی: ساکسیون دوره های انگلیسی خود را به مدت بیش از ده سال ارائه کرده و محبوبیت فوق العاده دوره های ما در بین دانشجویانی از سراسر جهان به اثبات رسیده است. در حال حاضر دانشجویانی که در دوره های ما شرکت میکنند از بیش از ۵۵ کشور جهان از جمله کشورهای زیر وارد دانشگاه شده اند: اندونزی، آلمان، هند، نروژ، چین، تایوان، روسیه، برزیل، رواندا، ژاپن، بلغارستان، لهستان، لیتوانی، ویتنام، رومانی، ایران و ترکیه. برنامه های ما به طور ویژه در ارتباط مستقیم با زمینه فعالیتهای بین المللی تنظیم شده اند و بر اهمیت چشم اندازهای اروپایی و جهان شمول تأکید دارند. به عنوان یک دانشگاه علوم کاربردی، ساکسیون عمدتاً مهارتهای عملی و تحقیقات کاربردی را مقدم میدارد. برنامه ها به میزان زیادی بر روی بهترین تمرینها و مهارتها برای استفاده در موقعیت های کاری متمرکز شده اند تا شما را برای ورود سریع به بازار کار و شغل مد نظر شما و نیز تحصیلات آتی آماده سازند.

مطلب پیشنهادی:  دکترا در دانشگاه های ممتاز هلند به صورت رایگان

برنامه کارورزی Connect International: اگر میخواهید پس از فراغت از تحصیل در هلند بمانید، ساکسیون فرصتی عالی را در اختیار شما قرار میدهد تا تجربه کاری و مهارتهای شغلی خود را گسترش داده و شانس خود را برای پیدا کردن موقعیت مناسب در بازار کار هلند و سایر کشورهای دنیا از طریق برنامه کانکت اینترنشنال افزایش دهید. این برنامه فرصتی را برای فارغ التحصیلان ساکسیون فراهم میکند تا بلافاصله پس از اتمام دوره خود یک دوره کارورزی را در یک شرکت یا سازمان در هلند به مدت ۶ ماه تا ۱ سال بگذرانند. شرکتها و سازمانهایی که کارکرد بین المللی دارند به استخدام کارکنان دارای مهارتهای بالا که معلومات و تجربه کافی در فرهنگ ها، زبانها و کشورهای خاصی داشته باشند علاقه بیشتری نشان میدهند. این موضوع نه تنها استخدام کارمندان فنی، بلکه مشاغل مدیریتی، پشتیبانی، فروش و بازاریابی را نیز در بر میگیرد. از طریق شبکه گسترده شرکتها و سازمانهای مرتبط با ساکسیون در صنایع مختلف در سراسر هلند، فارغ التحصیلان از امکانات عالی برای پیدا کردن موقعیتهای جالب کارورزی برخوردارند.

بورس تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی در دانشگاه ساکسیون هلند:

برای دانشجویان دوره های کارشناسی (کامل یا کاردانی به کارشناسی) دو نوع بورس تحصیلی به شکل تخفیف در شهریه وجود دارد. توجه کنید که در دوره آمادگی دانشگاه هیچگونه بورسی تعلق نمیگیرد:

۱٫ Talent Scholarship:
در این نوع بورس که به تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل از کشورهای خارج از حوزه اتحادیه اروپا به شرط اقدام بموقع و درست اعطا میشود دانشجویان به جای ۷۸۰۰ یورو شهریه سالانه خود تنها ۴۶۰۰ یورو شهریه میپردازند. ادامه بورس در سالهای بعدی تحصیل منوط به گذراندن تعداد کافی واحدهای درسی با موفقیت (یعنی مشروط نشدن) خواهد بود. در زمانی که پذیرش دانشگاه صادر میشود، دفتر نمایندگی شما را در مورد تعلق گرفتن بورس از همان آغاز تحصیل مطلع خواهد کرد.

۲٫ Top Talent Scholarship
این نوع بورس تنها به کسانی که معدل بالای دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند (مثلاً بالاتر از ۱۷٫۵) و نمره آیلتس آنها نیز ۶٫۵ یا بالاتر باشد تعلق میگیرد. تعداد بورسهای این گروه بسیار محدود است و در یک حالت رقابتی به درصدی از افراد واجد شرایط که وضعیت علمی آنها بهتر از بقیه است اعطا میشود. در صورت تعلق گرفتن بورس، دانشجویان به جای ۷٫۸۰۰ یورو شهریه، مانند دانشجویان هلندی و اروپایی تنها سالانه ۱٫۸۰۰ یورو شهریه پرداخت خواهند کرد.

بورس تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه ساکسیون هلند:
در دوره کارشناسی ارشد امکان گرفتن بورس تحصیلی بسیار سخت تر است چون دوره تحصیلی تنها یک سال است و شهریه در نظر گرفته شده نیز با توجه به هزینه های بالای آموزشی در هلند معقول در نظر گرفته شده است. با این حال، اگر معدل بالاتر از ۱۷٫۵ و آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر داشته باشید امکان گرفتن ۲٫۰۰۰ دلار تخفیف در شهریه وجود دارد.

هزینه های زندگی در هلند:
در این رابطه دادن یک عدد مشخص کار بسیار سختی است. هزینه های زندگی تابعی از وضعیت مالی دانشجو، سلایق و اسلوب زندگی شخصی اوست. با این حال، برای تأمین هزینه های مسکن، خورد و خوراک، بیمه پزشکی، پوشاک و نظایر آن، ماهانه حداقل به ۸۵۰ یورو نیازمند خواهید بود. اگر چه بخشی از هزینه ها را میتوان با کار نیمه وقت (۱۰ ساعت کار مجاز در هفته) جبران کرد، لیکن بدون اطمینان از تأمین مبلغ گفته شده در طول تحصیل توصیه میشود قید تحصیل در هلند را بزنید چون کسی تضمین نمیکند که بتوانید کار مورد علاقه خود را در مدت تحصیل پیدا کنید.

جهت تحصیل در هلند از طریق زیر اقدام نمایید


جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشور هلند از طریق زیر اقدام نمایید.
موسسه رویش و دانش
تلفن دفتر تهران: 44030410
شماره واتس اپ: +989109303389
وب سایت: rdss.org

 1. بردیا گفت:

  سلام
  من با مدرک فوق دیپلم،برق های هوشمندسازی
  و دارایی مدرک زبان هستم، آیا امکان بورسیه من
  در دانشگاه دلفت هلند هست؟
  مچکرم آگه ج بدین

×