انتخاب کشور

تحصیل در استرالیا

پذیرش و تحصیل در استرالیا

شرایط پذیرش از دانشگاه به دانشگاه و رشته به رشته متفاوت است و حتی به شرایط خاص بستگی دارد. به طور کلی موارد و مدارک زیر مورد نیاز میباشد

 • مدارک تحصیلی
 • گذرنامه یا شناسنامه
 • سابقه کار در صورت بودن
 • مدرک زبان در صورت بودن

 ازجمله مواردی که برای پذیرش باید در نظر گرفت از قرار زیر است:

 •  معدل
 • دانشگاه گذشته
 • دانشگاه آینده
 • رشته انتخابی
 • فاصله تحصیلی و کاری
 • شهریه ، هزینه زندگی و توان مالی
 • زمانبندی و شروع کلاس
 • مدارک و شرایط ویژه بعضی رشته ها مانند MBA

امتیاز تحصیلی گذشته

کارشناسی با تخفیف دوره

امتیاز تحصیلات گذشته بیشتر کاربرد برابرسازی مدرک کارشناسی را دارد. استرالیا ونیوزلند مدرک کارشناسی بسیاری از دانشگاها و مراکز غیر انتفاعی و از این قبیل را قبول ندارد و دانشجویان می توانند با گذراندن یک تا دو سال مدرک کارشناسی استرالیا/ نیوزلند را اخذ کنند.

مراحل درخواست باید با دقت انجام گیرد ومدارک برای درخواست تخفیف دروس باید کامل وبا در نظر گرفتن تمام نکات از جمله دانشگاه انتخابی انجام گیرد.

فارغ التصیلان می توانند پس از اتمام دوره کارشناسی تکمیلی تحصیلات را در مقطع ارشد ادامه دهند یا مستقیم وارد مقطع دکترا شوند.

کارشناسی تکمیلی و تخصصی

این دوره ها دو یا ۳ ساله مخصوص تغییر رشته می باشد. دارندگان مدرک کارشناسی می توانند با گذراندن این دوره در رشته جدید مانند معلمی و حقوق مدرک بگیرند. این دوره ها محدود هستند ودر بعضی از دانشگاهها ارائه می شود.

کارشناسی به دکترا

ورورد مستقیم از کارشناسی به دکترا در استرالیا و نیوزلند امکان پذیر می باشد. توانایی های شخص و انجام تحقیقات از جمله شرایط اصلی پذیرش در این دوره می باشد.

مطلب پیشنهادی:  بورسیه های مستمری تحقیقاتی تحصیلات عالی دولت استرالیا و دانشگاه کانبرا ۲۰۱۷

دانشجویان می توانند با گذراندن یک سال کارشناسی تحقیقاتی Bachelor of Honours یا یکی از دوره های ارشد تحقیقاتی برای ورورد به دکترا آماده شوند.

بورس کارشناسی و ارشد

بورس های کامل در استرالیا و نیوزلند شامل دوره های تحقیقاتی می شوند. بورس مربوط به کارشناسی بیشتر تخفیف در صدی از شهریه را شامل می شود. از نمونه بورس های کامل که می تواند شامل ارشد و کارشناسی شود بورس Endeavour در استرالیا می باشد. در نیوزلند تعدادی از دانشگاهها به دانشجویان ارشد بورس ارائه می دهند مانند دانشگاه اوتاگو.

اجازه کار

دانشجویان در مدت تحصیل اجازه کار از بیست ساعت در هفته تا تمام وقت دارند. بستگی به دوره تحصیلی مانند دانشجویان دوره های تحقیقاتی و همراهان دانشجو ، ارشد و دکترا یا تعطیلات مابین ترم، مدت اجازه کار از ۲۰ ساعت در هفته تا نامحدود می باشد.

کارهای عادی، حرفه ای و تخصصی از جمله زمینه های کاری برای دانشجویان می باشد. دستمزدها متفاوت است و می توانند هزینه زندگی و در بعضی موارد قسمتی یا همه شهریه دانشگاه را پوشش دهد.

مراکز کاریابی، مرکز کاریابی دانشگاه، روزنامه های محلی و شهری، دوستان و خویشان، و سایت های همچون www.seek.com.au کمک برای یافتن کار می باشد.

در صورتیکه متقاضی تحصیل در استرالیا هستید. فرم مشاوره سایت را تکمیل نمایید و بخش کشور مور نظر فقط کلمه “استرالیا” را وارد نمایید. پس از بررسی از طرف موسسات با شما تماس خواهند گرفت

   فرم مشاوره

 1. محمد گفت:

  با سلام
  من کارشناس بهداشت حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم
  یه دانشگاه خوب بهم معرفی کنید در زمینه hse بشه ادامه تحصیل بدم
  الانم عسلویه مشغول به کارم

 2. Masoud گفت:

  سلام
  من ۱۷سالمه دیپلم ریاضی با معدل ۱۷/۹۰هستم.تافل اینترنتی ۸۴ دارم میتونم از استرالیا پذیرش بگیرم؟

 3. حسن گفت:

  باسلام من ۲۳سالمه لیسانس ایمنی بهداشت موسسه غبر انتفاعی دارم قصد ادامه تحصیل خارج از کشور دارم ,راهنمایی بفرمایید,لطفا.چ شرایطی رو باید بگذرونم؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام
  من در حال حاضر دانشجوی رشته هوشبری در مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی تهران هستم.
  می خواستم بدونم بعد از اتمام دوره کارشناسی امکان تحصیل در رشته پزشکی و یا پرستاری در استرالیا رو دارم یا نه؟و اینکه شرایط هزینه ها چطور هست؟

 5. باسلام
  پسرم کلاس یازدهم است قصد تحصیل در دبیرستانهای استرالیا را دارد لطفا راهنمایی بفرمایید یا در صورت لزوم اگه کیس بهتری اشد معرفی فرمایید .
  با تشکر

 6. m.nasr گفت:

  با سلام
  من در رشته کامپیوتر در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی تحصیل می کنم میخواستم ببینم از دانشگاه پیام نور می شه بورسیه تحصیلی گرفت

 7. مینا گفت:

  سلام
  دوستان
  کسی میتونه منو راهنمایی کنه دانشگاه های استرالیا در رشته بیوشیمی در مقطع دکتری. پذیرش داره ؟؟؟؟
  شرایطش چطوره؟؟

 8. لاله گفت:

  با سلام
  میخواستم بپرسم واسه ادامه تحصیل در رشته HSE یا بهداشت حرفه ای کدوم کشورا پذیرش دارن ؟ اگه واسه کار بخوایم بریم چی ؟؟؟

 9. Z. گفت:

  سلام.دانشجوی رشته ی رادیولوژی توی یکی از دانشگاه های تیپ ۱ کشور هستم..میخواستم بدونم بعداز تموم شدن کارشناسی و باتوجه به فعالیتهای پژوهشی ای که دارم ، میتونم بورسیه تحصیلی برای ارشد بگیرم از استرالیا؟؟شرایطش دقیقا چی هست؟؟و اینکه آیا شما کشور دیگه ای رو برای رشته ی من پیشنهاد میکنید یا بهترین کشور برای این رشته همین استرالیاست؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 10. با سلام محمدرضا هستم فوق لیسانس مدیریت با معدل ۱۷۴۵ ایا جهت ادامه تحصیل دکتری بصورت بورسیه در استرالیا امکان پذیر است.

×