انتخاب کشور

تحصیل در چین

ادامه تحصیل در چین

کشور چین دارای تعداد بسیار زیادی دانشگاه، مرکز آموزش عالی و کالج است که بسیاری از آنها در زمره دانشگاه های بسیار معتبر در دنیا قرار میگیرند. وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری ایران هم بیش از ۱۸۰ دانشگاه و مورکز آموزش عالی چین را مورد تایید قرار داده است که از حیث تعداد دانشگاه مورد تایید در یک کشور دارای رکورد منحصر بفردی است. موسسه ما برای همه متقاضیان تحصیل در چین برای دانشگاه هایی اقدام به اخذ پذیرش می نماید که علاوه بر “ممتاز” بودن از نظر وزارت علوم ایران، دانشگاه مربوطه دارای رتبه مناسبی در دنیا و همچنین کشور چین باشد. در مواردی که بنا به شرایط امکان اخذ پذیرش در دانشگاه های ممتاز وجود نداشت با هماهنگی دانشجو، در دانشگاه های دیگر برای اخذ پذیرش اقدام می گردد. در اینجا لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران آورده شده است. لازم به ذکر است که دانشگاه های چین هنوز مورد بررسی و ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران قرا نگرفته است اما پیش بینی میشود با توجه به کیفیت بالای آموزش رشته های مرتبط با علوم پزشکی تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت نیز قرار بگیرد.

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در چین:

اکثر قریب به اتفاق رشته های تحصیلی در دانشگاه های معتبر چین به زبان انگلیسی برگزار می گردند. طول دوره های کارشناسی در اکثر دانشگاه ها ۴ سال می باشد و شهریه آنها هم بسته به رشته و دانشگاه حدود سالیانه ۴۰۰۰ دلار می باشد طول دوره های کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاه ه حدود ۲ سال می باشد و شهریه آنها هم بسته به رشته و دانشگاه حدود سالیانه بین ۳ تا ۵ هزار دلار می باشد. . هر سال شامل دو ترم می باشد که ترم بهار از اواسط بهمن شروع می شود. ترم پاییز هم در شهریور ماه آغاز می گردد. برای اخذ پذیرش در هر ترم هم حداکثر تا ۱ ماه قبل از شروع ترم می توان اقدام نمود.

کارشناسی: ۴ سال – سالیانه ۴۰۰۰ دلار
کارشناسی ارشد – ۲ سال – سالیانه بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار

دوره های دکترا در چین:

دوره های دکترا در بیشتر دانشگاه های معتبر کشور چین ارائه می گردند. زبان تدریس در اکثر رشته ها و دانشگاه ها، انگلیسی است اما برخی دانشگاه ها این دوره ها را به هر دو زبان انگلیسی و چینی به دانشجویان ارائه می دهند. دوره های دکترا در چین شامل دو بخش است. بخش اول شامل گذراندن تعدادی واحد در زمینه رشته تحصیلی و در دپارتمان مربوطه می باشد. پس از گذراندن واحدها، دانشجو می بایست کار پایان نامه خود را زیر نظر یک استاد در دپارتمان مربوطه به انجام  برساند. طول متوسط دوره دکترا در چین ۳ سال می باشد و شهریه ای حدود ۵۰۰۰ دلار در سال دارند اما میزان شهریه در رشته هایی که به زبان چینی ارائه میشوند به مراتب کمتر است.

مطلب پیشنهادی:  مزایای تحصیل در چین

 

برای اخذ پذیرش در مقطع  دکترا در دانشگاه های چین مدارک زیر مورد نیاز است.

۱- ترجمه مدارک لیسانس و فوق لیسانس

۲- ترجمه ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس

۳- کپی صفحه اول پاسپورت

۴- دو عدد توصیه نامه از اساتید (در صورت وجود)

۵- مدرک زبان آیلتس یا تافل (در صورت وجود)

۶- سه قطعه عکس پرسنلی

با توجه به اخذ نمایندگی دانشگاه های چین توسط ما، اخذ پذیرش دوره های دکترا در دانشگاه های ممتاز و معتبر چین حدود یک هفته به طول می انجامد. هر سال تحصیلی هم به دو نیمسال تقسیم میشود که ترم بهار از بهمن ماه و ترم پاییز از شهریور ماه شروع می شود. برای اخذ پذیرش هم تا یک ماه قبل از شروع هر ترم می توان اقدام نمود.

از آنجا که فرایند اخذ پذیرش در دوره های دکترا نیازمند تخصص و تجربه فراوانی است، خوشحال خواهیم شد که بتوانیم خدمات خود را در این زمینه به بهترین نحو ممکن به داوطلبان ارائه نماییم. برای آگاهی از لیست خدمات تخصصی برای دوره های دکترا در چین با ما تماس بگیرید.

در صورتیکه متقاضی تحصیل در چین هستید، بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود (در قسمت کشور مورد نظر حتما “چین” را وارد نمایید)

فرم مشاوره

گروه موسسات ویستا (با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
موسسه پرسا گسترویستا
موسسه علم هنر میثاق
موسسه سپید ستاره فدک
موسسه سازندگان آینده دانش ایرانیان

تلفن:
۸۸۶۲۱۳۶۳
۸۸۰۵۴۹۱۲
۶۶۵۲۰۹۱۶
همراه(پاسخگویی تا ساعت۲۱): ۰۹۱۹۹۵۰۳۰۴۱

آدرس: تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم ، ساختمان تابان ، طبقه دوم ، واحد ۲۰۵
ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه ۹:۳۰ الی ۱۷
پنجشنبه ها ۹:۳۰ الی ۱۲

ایمیل: info@vistauni.com
وب سایت: www.vistauni.com

 1. سلام

  بنده دارای کارشناسی فیزیک هسته ای از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با معدل ۱۴.۵۶ و کارشناسی ارشد فیزیک اتمی ومولکولی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران بامعدل ۱۷.۰۳ هستم.موضوع پایان نامه بنده درباره شبیه سازی دینامیکی نحوه توزیع دما درسطح هدف فلزی در اثر تابش لیزر پالسی بود.متقاضی تحصیل درچین با بورس تحصیلی در مقطع دکتری هستم،.دو توصیه نامه هم از اساتیدی که باهاشون کارکردم دارم ،در ضمن مدرک زبان هم ندارم و این پذیرش رو برای سال تحصیلی آینده یعنی مهرماه میخواهم.لطفا در مورد هزینه ها و شرایط موسسه خودتون برای اخذپذیرش و بورسیه از دانشگاه هایی که در انتها بیان شده است در کشور چین توضیح بفرمایید.
  ۱)fudan university
  ۲)tsinghua university
  ۳)shanghai jiao tong university
  ۴)university of science and technology of china
  منتظر پاسخ از جانب شما هستم.
  یاعلی

×