دسته مورد نظر را انتخاب نمایید

سوالات متداول در مورد استرالیا

آنچه در مورد تحصیل در استرالیا باید دانست

* تحصیل و آموزش در استرالیا چه جنبه مثبتی به نسبت سایر کشور ها دارد؟

استرالیا یکی از منابع ارائه آموزش و پژوهش با کیفت بالا در سطح بین المللی است. دانشگاه ها و آموزشکده ها و مدارس فنی و حرفه ای ما در سطح جهانی شناخته شده اند. استرالیا رهبر جهانی برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی  است.

طبق قوانین دولت استرالیا نمایندگی های تضمین کیفیت باید موارد را کنترل کنند و مجموعه قوانین اجرایی اعمال شوند تا دانشجویان بین المللی در استرالیا و والدین آنها از سطح خدمات و حمایت مالی بی نظیر بهره مند گردند.

استرالیا یک جامعه چند فرهنگی امن, دوستانه, خبره و هماهنگ است که دانشجویان می توانند در یک کشور انگلیسی زبان آموزش ببینند و مسافرت کنند. ارزش پول در استرالیا بسیار بالا است و استاندارد زندگی در این کشور بالا می باشد.

* هزینه تحصیل در استرالیا چگونه است؟

یک بررسی دولت استرالیا نشان داد که قیمت های کل – شامل شهریه و هزینه های زندگی – در استرالیا نسبت به بریتانیا و ایالات متحده بسیار کمتر هستند. شهریه ها بسته به نوع دوره و یا موسسه آموزشی متفاوت هستند. این وب سایت میانگین هزینه ها را جهت راهنمایی ارائه نموده است. هزینه های زندگی هم بسته به موقعیت, مکان و سبک زندگی  متفاوت هستند. هزینه های تحصیل نیز بین ۱۶۰۰۰-۲۴۰۰۰ دلار استرالیا و هزینه های زندگی بین ۱۲۰۰۰-۱۸۰۰۰ دلار در سال متفاوت هستند.

* آیا مدارک استرالیا در کشور ما اعتبار دارد؟

مدارکی که در استرالیا ارائه می شوند جهت یافتن شغل یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی اعتبار بین المللی  دارند. استرالیا توسط سیستم صلاحیت استرالیا که یک سیستم ملی ارزیابی یادگیری در استرالیا و سایر کشور ها است مورد قبول شناخته شده است.


* آیا امکان دریافت بورسیه هست؟

بله. امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی هست و با این حال بورسیه بیشتر به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا در دانشگاه ها اعطا می شود. اغلب دانشجویان بین المللی در استرالیا کسانی هستند که شهریه خود را کامل می پردازند و به آنها بورسیه تعلق نمی گیرد.

* آیا می توانم همزمان با تحصیل در استرالیا کار هم کنم؟

بله. دانشجویان بین المللی در استرالیا با داشتن ویزای دانشجویی می توانند برای دریافت مجوز کار تا ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره آموزشی و به صورت تمام وقت در ایام بیکاری و تعطیلات اقدام نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار کردن در حین تحصیل در استرالیا لطفا به وب سایت امور چند فرهنگی و بومی اداره مهاجرت صفحه سئوالات تکراری مراجعه نمایید.

مطلب پیشنهادی:  دانشگاه های استرالیا


* مدارک مورد نیاز تحصیل در موسسات استرالیا چه هستند؟

دانشجویان برای ورود به موسسات آموزشی استرالیا باید حداقل شرایط تحصیلی لازم را احراز نمایند و سطح مهارت زبان انگلیسی آنها باید کافی باشد. موسسات معیار انتخاب شما از رشته تحصیلی پیشنهادی را ارزیابی می کنند. آنها محتوی و سطح آموزش های تکمیل شده شما در استرالیا یا کشور خودتان را   بررسی می کنند.

* اگر شرایط لازم برای پذیرش را احراز نکرده باشم چه اتفاقی می افتد؟

اگر شرایط لازم برای پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر را احراز نکرده باشید شما می توانید در دوره متوسطه در استرالیا ثبت نام کنید. اگر شما شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی را احراز نکرده اید می توانید در موسسات آموزشی که شما را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کنند ثبت نام کنید و جایگاه موقتی را در دوره و رشته مورد نظر خود رزرو کنید. برقراری ارتباط میان دوره ها مثل برنامه صلاحیت ارشد نیز در این مورد توصیه می شود. دوره های زبان انگلیسی زیادی هم هستند که هر زمان از سال آغاز می شوند و شما را برای تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیا آماده می کنند. به شما توصیه می کنیم که قبل از درخواست پذیرش در رشته و دوره مورد نظر خود حتما با موسسه در مورد احراز شرایط پذیرش مشورت نمایید. در اینجا ۶ مقطع زبان انگلیسی برای تمامی سطح های مهارت زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته وجود دارد. مدت دوره های تمام وقت عموما بین ۴ تا ۴۸ هفته است که می توانید هر زمان از سال در آن ثبت نام کنید.


* موسسه های استرالیایی چطور طبقه بندی می شوند؟

موسسه های استرالیایی به صورت رسمی طبقه بندی نمی شوند. با این حال نشریات تجاری زیادی هستند که دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات را در کسب معیار های خاصی نظیر کاربرد تکنولوژی یا خدمات حمایت از دانشجو مقایسه می کنند.

کلیه موسسات آموزشی استرالیا دوره های مربوطه بین المللی را با کیفیت بالا ارائه می کنند چون قوانین دولت استرالیا آنها را ملزم به ثبت و احراز شرایط تضمین کیفیت می کنند. برتری در تدریس, تحقیق, تسهیلات و خدمات پشتیبانی در کل سیستم متنوع آموزشی استرالیا وجود دارد. دانشجویان آینده باید بر یافتن موسساتی که با علایق و نیاز های خاص آنها سازگارترند تمرکز نمایند.

* آیا موسسات استرالیایی در کشور خود من هم پردیس هایی دارد؟

یک سری از دوره های آموزشی استرالیا در خارج از کشور هم ارائه می شوند. این دوره ها این امکان را برای شما فراهم می کند که مدارک استرالیایی را در کشور خود دریافت کنید یا تحصیلاتتان در کشور خود را با تحصیل در استرالیا ترکیب نمایید. شما باید مستقیما با موسسه دوره هایی که در کشور شما ارائه می شوند را چک کنید.

مطلب پیشنهادی:  بورسیه های مستمری تحقیقاتی تحصیلات عالی دولت استرالیا و دانشگاه کانبرا ۲۰۱۷


* آیا دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس استرالیا پذیرش شوند؟

بله. همه مدارس دولتی و غیر دولتی دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کنند و تحت قوانین دولت استرالیا این دانش آموزان باید واجد شرایط خاص باشند.

* آیا خدمات پشتیبانی خاصی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود؟

بله. استرالیا یک رهبر بین المللی در ارائه خدمات پشتیبانی و حفاظتی به دانشجویان بین المللی است.

* چه کارهایی می توانم در اوقات فراغت انجام دهم؟

موسسه دستیابی به بخش عظیمی از فعالیت های فوق آموزشی را در پردیس و جامعه ارائه می نماید. این فعالیت ها شامل موسیقی, درام, ورزش و فعالیت های بیرونی می باشد. بسیاری از فعالیت های مختلف اجتماعی نیز سازماندهی شده اند. پردیس ها در نقاطی واقع شده اند که دانشجویان امکان تجربه و پیشرفت تکنیکی و نیز انگیزش شهر ما و تسهیلات سرگرمی را داشته باشند. در پردیس های اصلی شما می توانید سبک زندگی را کشف کنید و روحیات اجتماعی را در شهر ما و مراکز منطقه ای تجربه نمایید. در طول اوقات فراغت بین ترم ها شما می توانید به دشت ها سفر کنید و بیشتر محیط طبیعی دیدنی و زیبایی های فیزیکی استرالیا را مشاهده نمایید.

* آب و هوا در استرالیا چگونه است؟

استرالیا شرایط جوی و جغرافیایی متنوعی دارد. این کشور در نیمکره جنوبی قرار گرفته است و تابستان استرالیا در دسامبر و زمستان آن در ژوئن آغاز می شود. حدودا یک سوم استرالیا را مناطق استوایی تشکیل می دهد که میانگین دما در آن ۲۰ درجه سیلسیوس است. مناطق جنوبی در ناحیه معتدل واقع شده اند.

* از چه منبعی می توانیم اطلاعات بیشتری دریافت نماییم؟

دولت استرالیا شبکه گسترده ای از مشاوران آموزش و پرورش دارند. مراکز آموزشی استرالیا و مشاوران تحصیلی در سرتاسر جهان مشاوره های عادلانه و قابل اعتمادی را در خصوص فرصت های تحصیل در استرالیا ارائه می نمایند. آخرین اطلاعات در مورد سیستم آموزش استرالیا, هزینه های تحصیلی و زندگی, روند درخواست و ثبت نام و زندگی به ثبت استرالیا نیز در سایت های مرجع در موسسات و کتابخانه های محلی در سر تا سر جهان موجود هستند. شما می توانید به سایت تحصیل در استرالیا با زبان محلی برای دستیابی به اطلاعات مخصوص کشور مراجعه نمایید.

Please follow & like us :)
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
 1. شیما گفت:

  با سلام- اگه دیپلم انسانی داشته باشی با مدرک کارشناسی مدیریت که هیچ ربطی به رشته تجربی نداره!میشه در استرالیا رشته مامائی رو خوند ؟اصلا همچین جیزی امکان داره ؟مرسی

  • م. گ گفت:

   پاسخ:
   خانم/آقا محترم
   ابتدا سن شما مهم است . اگر شما سوابق کاری و یا مدارک خاصی در زمینه مامایی دارید بله میتوانید از لیسانس شروع کنید.

 2. naser گفت:

  سلام
  من مهندس صنایع ، فارغ التحصیل سال ۱۳۶۸ از دانشگاه علم و صنعت هستم.۵۲ سال سن دارم.۴ نفر هستیم.پسر بزرگم ۲۲ سالشه و پسر دومم ۱۴ سالشه. هردو دانش آموز مدرسه تیز هوشان هستند. میخواستم بدونم برای پسر بزرگم در رشته فیزیوتراپی یا دندانپزشکی میشه ویزای تحصیلی گرفت ؟. همچنین من و مادر و برادرش هم همراهش میتونیم بیایم استرالیا؟ آیا من اجازه کار میتونم داشته باشم؟. هزینه زندگی خانواده ۴ نفره ما در استرالیا حداقل چنده؟ ضمنا پسر بزرگم کنکور ۹۲ را داده ولی هنوز نتایج را اعلام نکرده اند. ضمنا امسال مشمول میشود.
  راهنمایی فرمایید چگونه میتوانیم برای تحصیل پسرم ، بصورت خانوادگی به استرالیا برویم؟
  با تشکر فراوان

  • سمیه گفت:

   سلام.من ۳۴ سال سن دارم وفارغ التحصیل رشته مهندسی سخت افزار از دانشگاه آزاد هستم.ولی از آنجایی که به رشتم علاقه ای ندارم میخوام در رشته معماری یا شاخه های مرتبط با اون در مقطع کارشناسی مجدد شروع به تحصیل کنم.در ضمن متاهل ودارای دو پسر ۹ ساله هستم.آیا برای شرایط من امکان تحصیل در دانشگاههای امریکایا کانادا ویا استرالیا وجود داره.وآیا همسر و فرزندانم میتونند (حتی غیر هم زمان )همراهم بیایند.در ضمن هزینه زندگی وتحصیل برای یک خانواده ۴ نفره چقدر می شه؟(در سال)

 3. fereshte abedinpur گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته پزشکی دردانشگاه پایتخت کشور بلاروس هستم.بعد دوره ۶ سال عمومی و فارق التحصیل شدن برای ادامه تحصیل در دوره تخصص میخوام برم کشور استرالیا.سوالم از شما اینکه بعد گذراندن و موفق شدن در همه مراحل(ازمون-مصاحبه) میتونم در دوره تخصصی تحصیل کنم یا بایدقبل این دوره ۲و۳ سالی در همون مقطع عمومی بخونم تا مدرک عمومی کشور بلاروس مورد قبول باش بعد وارد دوره تخصصی بشم؟؟؟
  ۲:سوال دوم اینکه اگر بعد گذروندن دوره تخصصی بخوام برای کشور استرالیا اقدام کنم اون موقع شرایطش چیه ؟یعنی بعد ازمون …. از چه مقطعی شروع میکنم؟؟؟چون واقعا برام زمان اهمین داره.
  ۳:ایا برای ادامه تحصیل ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی و سال سوم ضروری یا در این مرحله به نمرت دانشگاهی اکتفا میکنند؟؟؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.چون برای رفتن مصمم هستم.

 4. سید حمید گفت:

  سلام من لیسانس برق الکترونیک با معدل ۱۵ هستم میتوانم برای دوره فوق برای استرالیا اقدام کنم

 5. هادی گفت:

  باسلام
  من دیپلم فنی دارم ولی میخام برای رشته پزشکی تو استرالیا اقدام کنم همچین چیزی ممکن هست؟

 6. الهه گفت:

  سلام و خسته نباشید
  آیا برای پذیرش اینو در نظر میگیرند که من از دانشگاه دولتی که معترتر از بقیه است میخوام پذیرش بشم یا نه؟
  من رشته بیولوژی در دانشگاه سراسری هستم و میخوام اطلاعات پایه ای کسب کنم
  ممنون

 7. حنا گفت:

  سلام 🙂

  دانشجوی ترم یک دندانپزشکی شهید بهشتی ام. بهتره برای مهاجرت الان اقدام کنم یا برای تخصص؟

 8. عسل گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  نحوه پذیرش در مقطع دکترا برای رشته اقتصاد را توضیح دهید.

 9. ندا گفت:

  سلام رشته ام مامایی هست ترم۵
  میخام ارشد بخونم .ایا استرالیا قبول میکنه؟
  و کدوم شهرش میتونم ادامه تحصیل بدم؟
  ایا بعد تحصیلات میتونم برا زندگی بمونم؟

 10. ندا گفت:

  در چه کشوری میتونم ادامه تحصیل بدم؟برای ارشد مامایی که مدرکش در ایران معتبر باشه.ومخارجش هم پاییم باشه

 11. افسانه گفت:

  سلام.من دیپلم تجربی دارم.معدل کتبی دیپلم ۱۵/۹۰ و معدل کل دیپلم ۱۷/۵۸ میباشد.متولد سال ۱۳۷۴ میباشم.میتوانم بورسیه تحصیلی در رشته داروسازی رو بگیرم؟؟؟؟

 12. زینب گفت:

  سلام.من۱۸سالمه دیپلم تجربی دارم خواستم ببینم راهی داره بخوام ازسال ۹۴ازاول دانشگاه برم واسترالیاتحصیلاتموادامه بدم؟
  آیامدرک دیپلم واسه ورودبه دانشگاه کافیه؟

 13. زینب گفت:

  سلام
  لطفاجواب بدین من دیپلم تجربی دارم معدل کتبیم۱۵/۰۲ومعدل کل۱۸/۶۰
  متولد۷۵هستم میخوام مغزواعصاب بخونم خواستم بپرسم بایدچیکارکنم ویزابهم میدم چه دانشگاهی هست که برم تحقیق کنم

 14. اعظم گفت:

  سلام من ارشد مامایی جنیدی شاپور اهواز دارم و سابقه ۸ سال کار در بیمارستان آیا میتوانم در استرالیا رشته رادیولوژی بخونم

 15. علی اصغر گفت:

  لیسانس حقوق قضای دارم می خواستم ببینم برا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در استرالیامی توانم ادامه تحصیل دهم لطفا جواب دهید

 16. فهیمه گفت:

  با سلام.لطفا شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد و دکترای مامایی را در کشور استرالیابگیدکه در چه شاخه هایی میشه ادامه داد؟ممنون

 17. م گفت:

  سلام من با ویزای ازدواج الان دو ماهه در کشور استرالیا رندگی می کنم لیسانس بهداشت عمومی از شهید بهشتی دارم آیا می تونم با این مدرک کار کنم یا ادامه تحصیل بدم? برای پرسیدن این سوال توی استرالیا باید به کجا مراجعه کنم?درضمن هشت سال سابقه کار در ایران در زمینه رشته خودم دارم لطفا راهنمایی کنید متشکرم…

 18. حامد گفت:

  سلام
  رشته من تجربیه و معدل کتبیم ۱۷ وتو مدارس استعدادهای درخشان تحصیل کردم
  میتونم تو استرالیا پزشکی بخونم؟

 19. مهشید گفت:

  با سلام …. من مهشید نصیری هستم … داتشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد مهندسی برق و الکترونیک و با معدل کل ۱۷ . خیلی مشتاقم که برای اخذ دکتری و ادامه تحصیل خودم به دانشگاه استرالیا بیایم…. ممنون میشم که راهنماییم کنین که باید چکار کنم؟ سپاسگزارم

 20. مهشید گفت:

  دوباره سلام… جسارتا پاسخ سوالم رو از کجا میتونم بخونم؟

 21. مهسا گفت:

  سلام، من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۶٫۵ از غیرانتفاعی و ارشد اقتصاد بامعدل نهایتا ۱۶ از دانشگاه آزاد، دو مقاله دارم هنوز چاپ نشده، به نظرتون شانسم برای دکترای اقتصاد تو یکی از دانشگاه های گروه ۸ چطوره؟ اگه تافل خیلی خوب بشم تاثیر داره؟ بعد سوال دیگه اینکه دانشگاهANU مدرکGREهم میخواد؟

 22. میترا گفت:

  باسلام و احترام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مامایی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم با سه سال سابقه کار در بیمارستان(زایشگاه) ، میخاستم در مورد دکترای مامایی یا بهداشت باروری دانشگاه استرالیا اطلاعات بگیرم

 23. معصومه گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال سال سوم دبیرستان هستم و میخواهم برای سال بعد یعنی پیش دانشگاهی برای تحصیل به کشور استرالیا اقدام کنم و دوره های زبان انگلیسی رو هم اونجا سپری کنم
  ایا برای ورود به مدارس استرالیا ازمون خاصی برای ارزشیابی از دانش اموزان گرفته میشود؟
  و اینکه بعد از اتمام دوره های زبان و تحصیل در دبیرستان برای ورود به دانشگاه ازمونی برای ارزشیابی گرفته میشود یا نه؟
  خواهش میکنم جواب سوال من رو بدید ….واقعا سردرگم هستم و حتما بعد از اتمام سال سوم برای مشاوره میایم ولی فعلا دارم سوال های تو ذهنمو پاسخ میدم …خیلی ممنون

 24. زهرا محسن پور گفت:

  سلام
  کارشناس مامایی هستم و فوق دیپلمن پرستاری است و در طب سنتی سالها مطالعه و تحصیل کرده ام
  آیا رشته مرتبطی با طب سنتی در استرالیا ،برای ماماها وجوددارد ؟
  تمامی راه ها در ایران برای تحصیل در این رشته به دکترای عمومی محدود شده است .

 25. زهرا محسن پور گفت:

  سلام
  فوق دیپلم پرستاری هستم . لیسانس مامایی هستم
  خیلی علاقمند به طب سنتی هستم و میخواهم ارشد یا دکترای این رشته را بگیرم
  آیا در استرالیا این امکان هست ؟

 26. مونا گفت:

  سلام . من دانشجوی ارشد مامایی دانشگاه شهیدبهشتی هستم . ۲۲سالمه . میخوام بدونم برای مقطع دکترا بورس رایگان در استرالیا وجود داره ؟ و مشاوره میخوام که چی کار کنم . از کجا شروع کنم . چقدر باید هزینه کنم . ممنون میشم کمک کنید

  • انا سیفی گفت:

   سلام . من دانشجوی لیسانس ازاد زنجان. ۲۲سالمه . میخوام بدونم برای مقطع ارشد در استرالیا وجود داره ؟ از کجا شروع کنم . چقدر باید هزینه کنم . ممنون میشم کمک کنید

 27. HADI گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده لیسانس عمران از دانشگاه پارس تهران با معدل۱۵ دارم و هنوز امتحان تافل ندادم ولی دارم براش اماده میشم
  سابقه کار هم ندارم
  ایا میتونم برای ادامه تحصیل به استرالیا برم؟

×