دسته مورد نظر را انتخاب نمایید

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به واحدهای دانشگاه آزاد

متن کامل بخشنامه انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد اسلامی به شرح ذیل است:

با عنایت به شرایط کنونی و ضرورت همراهی برای حل معضل فعلی ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی خارج از کشور و برطرف کردن دغدغه‌های خانواده‌های آنها پیرو مصوبات شورای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور و مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه مورخ ۸/۸/۹۱ امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی خارج از کشور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور به شرح زیر فراهم می‌شود:

۱- دانشجویان ایرانی خارج از کشور مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته که در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور در حال تحصیل هستند می‌توانند به یکی از واحدهای مشخص شده دانشگاه آزاد اسلامی داخل کشور( به غیر از استان‌های تهران و البرز) در همان رشته معرفی شوند. ادامه تحصیل این قبیل دانشجویان در ترم‌های بعدی مشروط به رضایت‌مندی علمی و عمومی وفق مقررات و آئین نامه‌هاست.

۲- دانشجویان ایرانی خارج از کشور مقاطع کارشناسی ارشد که در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور در حال تحصیل هستند می‌توانند به یکی از واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی داخل کشور برای ادامه تحصیل در همان رشته و گرایش معرفی شوند. ادامه تحصیل این قبیل دانشجویان در ترم‌ها بعدی مشروط به رضایتمندی علمی و عمومی وفق مقررات و آئین‌نامه‌هاست.

تبصره ۱: ظرفیت پذیرش این قبیل از دانشجویان برای دوره‌های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد حداکثر ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش سال ۹۱ در هر رشته محل تعیین می‌شود.

تبصره ۲ : شهریه دانشجویان به شرح زیر تعیین می‌شود:

مطلب پیشنهادی:  تماس با موسسات

درمقطع کاردانی میزان شهریه ۴۰ درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی ناپیوسته میزان شهریه ۳۵ درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی پیوسته میزان شهریه ۲۵درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی ارشد میزان شهریه برابر شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

تبصره ۳: آغاز تحصیل دانشجویان از آغاز ترم بهمن سال تحصیلی ۹۲-۹۱ تعیین می‌شود و در موارد خاص با موافقت واحد مربوطه می‌توانند در ترم مهرماه ۹۲-۹۱ نیز ثبت‌نام کنند.

تبصره ۴ : دانشجویان دوره­‌های کارشناسی ارشد که در واحدهای بین الملل ثبت‌نام می‌کنند، می‌توانند در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی (به غیر از استان تهران و البرز) وفق مقررات میهمان شوند و ادامه میهمانی دانشجویان در ترم های بعدی مشروط به رضایتمندی از عملکرد علمی و عمومی آنها است.

تبصره ۵: پس از جمع‌آوری تقاضاهای دانشجویان، شورای جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور در خصوص اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل متقاضی در خارج از کشور و هم خوانی واحدهای گذرانده شده در رشته و گرایش تحصیلی و توانمندی و سطح علمی دانشجویان متقاضی، بررسی و ارزیابی لازم را می نماید و بر این اساس یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را برای ادامه تحصیل متقاضی معرفی می کند. انتقال این افراد از واحدهای تعیین شده به واحدهای دیگر تا پایان تحصیل ممنوع است.

تبصره ۶ : مواردی که در این بخشنامه مشخص نشده است، حسب مورد در شورای پذیرش دانشجویان ایران خارج از کشور بررسی و با تایید رئیس دانشگاه تصمیم گیری می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  هزینه های زندگی در آلمان

این بخشنامه در دو ماده و شش تبصره تصویب و جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

Please follow & like us :)
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
 1. علی احمدی گفت:

  ایا دانشگا ه ازاد ایران از افغانستان دانشجو میپزیرد ودررشته پزشکی به انها بورسیه می دهد

 2. ولی اله حسنی گفت:

  خدمت مسئول محترم با عرض سلام

  احتراما اینجانب دکتر ولی اله حسنی عضو هئیت علمی و استاد گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران وعضو هئیت ممتحنه بورد تخصصی بیهوشی وزارت بهداشت و عضو تحریریه مجله علوم پزشکی داانشگا ازاد بدینوسیله در مورد انتقال فرزندم فرهاد حسنی که دیپلم و سیتی زن کانادا وارزشیابی معادل دیپلم ریاضی وپیش دانشگاهی ایران شناخته شده است و در حال حاضر دانشجوی سال دوم روانشناسی کالج لنگرا در ونکوورکانادا مشغول تحصیل است بعلت دوری و مشکل قلبی اینجانب تقاضای انتقال به آن دانشگاه را دارد بسیار سپاسگزارم که نتیجه را جهت مراحل اقدام نظرجنابالی را داشته باشم

  بسیار متشکرم

  حسنی

 3. mahtab گفت:

  سلام
  خواهش میکنم منو کمک کنید
  ب من گفتند ک موقع انتخاب رشته برای دانشگاه های آزاد میتونم ی سری دانشگاه ک توی مناطق آزاد خارج از کشور هستند مثل دبی را انتخاب کنم اما وقتی دفترچه ی انتخاب رشته را خوندم اصلا همچین چیزی نبود
  تو رو خدا بگید من چیکار کنم

 4. فرزانه گفت:

  با سلام
  ایا چنین شرایط مشابهی برای دانشجویان دکتری نیز وجود دارد؟

 5. اکبر گفت:

  آیا انتقال دانشجو از دانشگاه های آلمان به دانشگاه آزاد هماهنگی شده است؟ و انتقال دانشجو از آلمان به دانشگاه آزاد اسلامی بعد از یک سال میسر است .

×