دسته مورد نظر را انتخاب نمایید

چرا تحصیل در تایلند

در ابتدا این نکته را به داوطلبان گرامی یادآوری کنیم که :
اگر امکان ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان در دانشگاه های معتبر ایرانی را دارید دوستانه پیشنهاد می کنیم ،درکشور خودمان ادامه تحصیل دهید.
– شاید مهمترین عامل جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور علاوه بر کیفیت دانشگاه ها ،هزینه های پائین تحصیل نیز می باشد.با توجه به اینکه شهر بانکوک و کشور تایلند در بین کشورهای آسیائی از پائین ترین هزینه های زندگی برخوردار است ،این شانس را به دانشجویان بین المللی می دهد که علاوه بر تحصیل در دانشگاه های این کشوربا شهریه های مناسب ،هزینه چندانی نیز جهت زندگی متحمل نگردند. نکته قابل ذکر این است که هزینه ها را باید به صورت کل در نظر گرفت .به عبارت دیگر هزینه های یک دانشجوی خارجی علاوه بر شهریه ،هزینه زندگی می باشد که به جرات می توان گفت تحصیل در تایلند علاوه بر شهریه های مناسب در دانشگاه های این کشور مخارج زندگی پائین می باشد و هزینه سالانه دانشجو که شامل خرج زندگی و شهریه دانشگاه می باشد ،به جرات می توان گفت یکی از کمترین هزینه ها در کشورهای منطقه و آسیا می باشد.
– با توجه به روند رو به افزایش دانشجویان ایرانی در کشورهای منطقه ،آسه آن دانشگاه ها شرایط پذیرش خود را مشکل و مشکل تر می نماید،اما با توجه به اخذ نمایندگی رسمی دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در تایلند توسط شرکت ویستا   ورود به این دانشگاه ها ،با حداقل شرایط می تواند امتیاز مثبتی جهت متقاضیان باشد.
– اجباری نبودن مدرک  زبان (دایر نمودن کلاسهای زبان در خود دانشگاه ها) و همچنین مدرک پیش دانشگاهی فعلا شرایط  ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر تایلند را فراهم نموده است.
– علاوه بر کیفیت دانشگاه ها ،متعادل بودن برنامه دانشکده ها نیز ملاک مهمی می باشد.در بعضی از دانشگاه های کشورهای منطقه برگزاری امتحانات بسیار مشکل در پایان ترم یا ارائه مطالب بسیار زیاد در طول ترم ،موجب می گردد که دانشجویان حتی با صرف زمان زیاد جهت مطالعه در طول ترم ،نتوانند نتیجه لازم را کسب کنند و به تبع ان معدلهای نهائی دانشجویان ، پائین می شود.با توجه به اینکه اغلب متقاضیان خارج از کشور ،قصد ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را دارند ،وجود معدلهای پائین در دوره های لیسانس و فوق لیسانس مطمئنا دانشجویان را در ادامه تحصیل با مشکل مواجه می سازد .وجود برنامه های مناسب در دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در تایلند ،علاوه بر اینکه بستری مناسب جهت درک بیشتر از رشته مورد نظر را فراهم می کند ،محیطی به دور از استرس را برای دانشجویان فراهم می کند و با برنامه ای با سیلابس بین المللی و امتحانات کاملا استاندارد ،دانشجویان باهوش ایرانی را در راه رسیدن به موفقیت کامل همراه می نمایند.
– هرچند دانشگاه های تایلند تا همین اواخر ،چندان برای متقاضیان ایرانی شناخته شده نبود ولی در ۲ سال اخیر ۴ دانشگاه تایلند از طرف وزارت علوم (در تمامی مقاطع) مورد تائید قرارگرفتند واز این ۴دانشگاه ،۳دانشگاه  جزو دانشگاه های ممتاز(گروه ۱) شناخته شده اند که خود بر کیفیت دانشگاه های تایلند صحه می گذارد.
علاوه بر اینکه دانشگاه های دیگر بانکوک که تاکنون مورد تائید وزارت علوم قرارنگرفته اند نیز کیفیت بسیار خوبی دارند که امید می رود با معرفی این دانشگاه ها ،وزارت علوم ضمن ارزشیابی امکان ادامه تحصیل مشتاقان در این دانشگاه ها را نیز میسر نماید:
۱- دانشگاه چولا ،بهترین دانشگاه منطقه (در بین کشورهای تایلند،مالزی و فیلیپین ,هند) با رتبه ۱۸۰ جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS
۲- دانشگاه ماهیدول ،سومین دانشگاه منطقه(در بین کشورهای تایلند،مالزی و فیلیپین و هند) با رتبه ۲۲۸ جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS
۳- دانشگاه تاماسات  ،از دانشگاه های معتبر منطقه با رتبه بین ۴۵۰تا ۵۰۰  جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS
۴- دانشگاه کست سارت ،از دانشگاه های معتبر منطقه با رتبه بین ۵۵۰تا ۶۰۰  جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

مطلب پیشنهادی:  زندگی در تایلند

-شاید در وهله اول چندان مهم نباشد ولی مطمئن باشید پروازهای ارزان قیمت و هرروزه تهران –بانکوک در طول تحصیل ،امتیاز بزرگی می باشد که امکان تردد در هر روز از سال را برای شما و خانواده محترمتان بوجود می آورد ،علاوه بر آنکه اخذ ویزای توریستی برای خانواده های محترم بسیار آسان ورایگان می باشد تا در تمام فصول بین دو کشور به راحتی تردد نماید.
– وجود اشتراکات  فرهنگی و اساسا فرهنگ شرقی در تایلند همانند کشورمان ،مانند احترام به بزرگتر و احترام به خانواده ،دعا و نیایش با خداوند ،موجب نزدیکی و قدرت قلب متقاضیان ایرانی در این کشور خواهد بودد هرچند فرهنگ غرب در این کشور نفوذ پیداکرده است ولی می توان هنوز نشانه های قوی از فرهنگ شرقی در این کشور ،دست پیداکرد.

دانشگاه های تایلند :
هرچنددر ایران  کشور تایلند به عنوان کشور توریستی در آسیا شناخته شده است ولی ثبات اقتصاد کلان،  وجود محیط خارجی مناسب و اتخاذ سیاست های اقتصادی برون گرایانه، دخالت های اندک دولت در اقتصاد وداشتن بخش خصوصی مولد ،مستقل و گسترده و درنهایت  توسعه مناطق آزاد اقتصادی و صنعتی موجب شده است تا کشور تایلند  در ۴دهه گذشته بتواند  به چنان سطح بالائی از رشد با ثبات اقتصادی دست بیابد که با پیشی گرفتن از کشورهای مالزی و اندونزی (رقبای خود در مرحله دوم معجزه اقتصادی شرق) به عنوان پنجمین ببرآسیائی مطرح گردید. تایلند به واسطه تغییر ساختاراقتصادی از کشاورزی به صنعتی، دیگر تنها به صادرات کشاورزی بسنده نکرده است و بخش بزرگی از صادرات این کشور را کالای صنعتی تشکیل میدهد.آمار ذیل خود گواه این مطلب است:
-دومین تولید کننده  خودروهای پیکاپ در جهان
– بزرگترین تولید کننده جهانی قطعات کامپیوتر
-یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهانی پوشاک
-سومین تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در جهان
-یکی از بزرگترین صادرکنندگان میگو ،مرغ و برنج در جهان
– سومین صادر کننده شکر در جهان
در این بین دانشگاه های به نام و معروف  تایلند نیز همپای رشد اقتصادی کشور  با استناد به معتبرترین سایت های رتبه بندی دانشگاه های جهان توانسته اند با کیفیتی قابل قبول و برنامه ای استاندارد ،رتبه های مناسبی را در بین کشورهای آسیایی کسب کنند.شاید جالب باشد که بدانید بهترین دانشگاه، در بین کشورهای هند ،مالزی ،فیلیپین و تایلند در بانکوک می باشد.

مطلب پیشنهادی:  معرفی دانشگاه ASSUMPTION

موسسات زبان :

امروزه آموختن زبان های بین المللی دیگر یک فرصت نیست بلکه یک الزام است. در اهمیت یادگیری زبان ، همین بس که هم اینک اغلب افراد با هر سن و سالی و با هر مدرک تحصیلی،  به فکریادگیری و بهبود این مهارت  افتاده اند، چرا که نیاز به ایجاد ارتباط با اقصی نقاط دنیا ازضروریات زندگی قرن بیست و یکم به شمار می آید. بسیاری از افراد حاضر به صرف وقت وهزینه هستند تا اینکه واقعا” انگلیسی را بیاموزند و یا بتوانند نمره مطلوب آزمون زبان را اخذ کنند.

موسسه اعزام دانشجوئی ویستا جهت رفع نیازهای مختلف و ضروری زبان آموزان ، سعی کرده است با انتخاب  معتبر ترین موسسات زبان که   شهریه های مناسبی نیز دارند، متقاضیان را در این امر مهم یاری نماید. هزینه نسبتا پائین زندگی در تایلند درکنار کیفیتِ یکسان تمام شعباتِ این موسسات دردیگر کشورهای  دنیا ،آموحتن زبان را دراین کشور توجیه پذیر تر می نماید.

متقاضیان میتوانند با اقامت قانونی در مدت زمان تحصیل ، از روشهای منحصر به فرد آموزشی به همراه حضور مستمر اساتید مجرب انگلیسی زبان، استفاده از کلاس های همه روزه و نامحدود در زمینه های مختلف همانند بازرگانی ،دانشگاهی ، عمومی وآمادگی آزمونهای زبان و سالن های مطالعه با امکانات پیشرفته سمعی بصری استفاده نمایند.همچنین برخورداری از تخفیفات ویژه از دیگر مزیتهای موسسات معتبر زبان در تایلند به شمار می آید.

همچنین آزمون های همه روزه بین المللی مربوط به تافل و آیلتس(مربوط به زبان انگلیسی) ودلف (مربوط به زبان فرانسه)، در بانکوک  برگزار میگردد که متقاضیان میتوانند از طریق هماهنگی باموسسه در این آزمونها ثبت نام نمایند.

موسسات معتبری نیز در زمینه تدریس دیگر زبان های زنده دنیا همچون فرانسه و آلمانی و غیره همراه با اساتید بومی از این کشور ها جهت تدریس در کشور تایلند حضور دارند که جهت متقاضیان علاقه مند ،معرفی خواهند شد.

در آخر امید میرود،دانشجویان ایرانی در پایان تحصیل در تایلند ،با اندوخته کامل و غنی علمی علمی جهت خدمت به کشورمان بازگردند و موجبات پیشرفت و سربلندی آن را فراهم سازند. انشاءالله

در صورتیکه متقاضی تحصیل در تایلند هستید، بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود (در قسمت کشور مورد نظر حتما “تایلند” را وارد نمایید)

فرم مشاوره

[hover_color background=”#e0f9ab” background_hover=”#f1fcd9″ link=”” class=”” target=””]

گروه موسسات ویستا (با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
موسسه پرسا گسترویستا
موسسه علم هنر میثاق
موسسه سپید ستاره فدک
موسسه سازندگان آینده دانش ایرانیان

تلفن:
۸۸۶۲۱۳۶۳
۸۸۰۵۴۹۱۲
۶۶۵۲۰۹۱۶
همراه(پاسخگویی تا ساعت۲۱): ۰۹۱۹۹۵۰۳۰۴۱

آدرس: تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم ، ساختمان تابان ، طبقه دوم ، واحد ۲۰۵
ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه ۹:۳۰ الی ۱۷
پنجشنبه ها ۹:۳۰ الی ۱۲

ایمیل: info@vistauni.com
وب سایت: www.vistauni.com

[/hover_color]

 

 

Please follow & like us :)
RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
 1. mojganym گفت:

  سلام دختر من در دبی درس خوانده الان هم در دانشگاه فاندیشن میخونه ایا برای رفتن به دانشگاه نیاز به تافل داره در ضمن ایا نمرات IGCSEملاک دانشگاه هست یا فاندیشن چون نمرات IGCSE زیاد خوب نیسث

 2. مرضیه گفت:

  سلام.وقت بخیر.من دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم.میخام برای ارشد دریکی از دانشگاه های تایلند ادامه بدهم.حدودا یکسال دیگه درسم تموم میشه لطفا راهنماییم کنید از چه زمانی و چگونه اقدام کنم به ثبت نام در یکی از دانشگاه های تایلند؟زمان برام خیلی مهمه نمیخام بین مقطع های تحصیلم فاصله بیفتد.خاهش میکنم کمکم کنید.اگه امکانش هست جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.خیلی خیلی ممنونم

 3. علی گفت:

  ارشد جامعه شناسی دارم برا ادامه تحصیل دکترا در تایلند چه کنم پول سالانه چقدر لازم دارم زبان اینجا یاد بگیرم یا اونجا ممنون

 4. arman گفت:

  ba salam va dorude faravan man arshade jamee shenasi varzeshi daram mikham vase doktora dar tailand edame tahsil bedam lotfan rahnaaeihaye lazeme ra bokonid man montazeram

 5. محمد امین محمدی گفت:

  سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی دارم خواستم ببینم چه جوری میشه برت ارشد و دکترا به یکی از دانشگاه های تایلند برم ممنون میشم که در اسرع وقت بهم جواب بدین .

 6. شهره گفت:

  سلام
  من لییسانس تربیت بدنی دارم و میخوام ارشد گرایش مدیریت رو تایلند بخونم،
  لطفا بگین میتونم بعد از گذراندن دوره زبان در همون کشور تحصیل رایگان یا بورس رو در این گرایش دریافت کنم؟

×