دسته مورد نظر را انتخاب نمایید

تحصیل در دانشگاه ساکسیون هلند

دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون (Saxion University of Applied Sciences) در شرق هلند در سه پردیس در شهرهای شاخص دونتر، انسخده و آپلدورن واقع شده است. این دانشگاه دارای جمعیت دانشجویی در حدود ۲۴۰۰۰ نفر است که ۳۷۰۰ نفر آنان را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند. ما دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در ۳۰ رشته مختلف ارائه میدهیم. دوره های بین المللی دانشگاه به زبان انگلیسی و در گرایشهای مختلف از بازرگانی تا مطالعات مهندسی ارائه میگردد. دوره های بین المللی ساکسیون در سطوح ملی و بین المللی مورد تأیید هستند و، بنابراین، مدارک صادره از سوی آن در سراسر جهان معتبر هستند و شما را قادر به یافتن شغل در کشور خودتان یا در بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان قادر خواهند ساخت. آموزش در ساکسیون بسیار دانشجو محور است و بر روی تمرینات حرفه ای متمرکز میباشد. به عنوان یک دانشجو، شما در فرایند تحصیل خودتان بسیار مسئول هستید. البته اساتید و مربیان ما همیشه برای کمک و ارائه توصیه های لازم به شما در دسترس هستند. بیشتر مربیان ما از تجربه سالهای طولانی تدریس در سازمانهای فنی-حرفه ای برخوردارند. فضای تحصیل در ساکسیون دوستانه، چند فرهنگی و باز است.

برنامه های بین المللی: ساکسیون دوره های انگلیسی خود را به مدت بیش از ده سال ارائه کرده و محبوبیت فوق العاده دوره های ما در بین دانشجویانی از سراسر جهان به اثبات رسیده است. در حال حاضر دانشجویانی که در دوره های ما شرکت میکنند از بیش از ۵۵ کشور جهان از جمله کشورهای زیر وارد دانشگاه شده اند: اندونزی، آلمان، هند، نروژ، چین، تایوان، روسیه، برزیل، رواندا، ژاپن، بلغارستان، لهستان، لیتوانی، ویتنام، رومانی، ایران و ترکیه. برنامه های ما به طور ویژه در ارتباط مستقیم با زمینه فعالیتهای بین المللی تنظیم شده اند و بر اهمیت چشم اندازهای اروپایی و جهان شمول تأکید دارند. به عنوان یک دانشگاه علوم کاربردی، ساکسیون عمدتاً مهارتهای عملی و تحقیقات کاربردی را مقدم میدارد. برنامه ها به میزان زیادی بر روی بهترین تمرینها و مهارتها برای استفاده در موقعیت های کاری متمرکز شده اند تا شما را برای ورود سریع به بازار کار و شغل مد نظر شما و نیز تحصیلات آتی آماده سازند.

برنامه کارورزی Connect International: اگر میخواهید پس از فراغت از تحصیل در هلند بمانید، ساکسیون فرصتی عالی را در اختیار شما قرار میدهد تا تجربه کاری و مهارتهای شغلی خود را گسترش داده و شانس خود را برای پیدا کردن موقعیت مناسب در بازار کار هلند و سایر کشورهای دنیا از طریق برنامه کانکت اینترنشنال افزایش دهید. این برنامه فرصتی را برای فارغ التحصیلان ساکسیون فراهم میکند تا بلافاصله پس از اتمام دوره خود یک دوره کارورزی را در یک شرکت یا سازمان در هلند به مدت ۶ ماه تا ۱ سال بگذرانند. شرکتها و سازمانهایی که کارکرد بین المللی دارند به استخدام کارکنان دارای مهارتهای بالا که معلومات و تجربه کافی در فرهنگ ها، زبانها و کشورهای خاصی داشته باشند علاقه بیشتری نشان میدهند. این موضوع نه تنها استخدام کارمندان فنی، بلکه مشاغل مدیریتی، پشتیبانی، فروش و بازاریابی را نیز در بر میگیرد. از طریق شبکه گسترده شرکتها و سازمانهای مرتبط با ساکسیون در صنایع مختلف در سراسر هلند، فارغ التحصیلان از امکانات عالی برای پیدا کردن موقعیتهای جالب کارورزی برخوردارند.

مطلب پیشنهادی:  دوره های کارشناسی در هلند به زبان انگلیسی

 شرایط عمومی ورود به دانشگاه: برای ورود به دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ما که به زبان انگلیسی تدریس میشوند نمره کل ۶٫۰ در آزمون آیلتس آکادمیک (یا یک آزمون معتبر دیگر زبان) ضرورت دارد. برای ورود به دوره های آمادگی دانشگاه، شرایط مقداری متفاوت خواهد بود.لطفاً برای دریافت اطلاعات به وب سایت ما مراجعه کنید

رشته های تحصیلی و شهریه (سال ۲۰۱۴)

شهریه های متعارف دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۵-۲۰۱۴ به قرار زیر هستند:

۱) دوره های آمادگی دانشگاه:

الف- دوره پایه تابستانی (۱ ماهه): ۱٫۲۵۰ یورو

ب- دوره کوتاه تابستانی (۱٫۵ ماهه): ۲٫۹۰۰ یورو

ج- دوره فشرده (۷ ماهه): ۷٫۳۷۵ یورو

د) دوره نیمساله (۴ ماهه): ۴٫۶۷۵ یورو

۲) دوره های کارشناسی:

الف- کارشناسی ۴-۳ ساله: سالانه ۷٫۸۰۰ یورو

ب- کاردانی به کارشناسی ۲-۱ ساله: سالانه ۷٫۸۰۰ یورو

۳) دوره های کارشناسی ارشد:

الف- مدیریت املاک و مستغلات و مدیریت تسهیلات: ۸٫۹۰۰ یورو برای کل دوره

ب- مدیریت اجرایی و مدیریت: ۱۱٫۰۰۰ یورو برای کل دوره

برای دانلود کردن مبالغ مربوط به شهریه های دانشگاه و نیز مبالغی مانند دپوزیت مسکن، بیمه و مانند آن که در سال اول تحصیل باید پرداخت شود اینجا را کلیک کنید.

بورس تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی:

برای دانشجویان دوره های کارشناسی (کامل یا کاردانی به کارشناسی) دو نوع بورس تحصیلی به شکل تخفیف در شهریه وجود دارد. توجه کنید که در دوره آمادگی دانشگاه هیچگونه بورسی تعلق نمیگیرد:

۱٫ Talent Scholarship:

در این نوع بورس که به تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل از کشورهای خارج از حوزه اتحادیه اروپا به شرط اقدام بموقع و درست اعطا میشود دانشجویان به جای ۷۸۰۰ یورو شهریه سالانه خود تنها ۴۶۰۰ یورو شهریه میپردازند. ادامه بورس در سالهای بعدی تحصیل منوط به گذراندن تعداد کافی واحدهای درسی با موفقیت (یعنی مشروط نشدن) خواهد بود. در زمانی که پذیرش دانشگاه صادر میشود، دفتر نمایندگی شما را در مورد تعلق گرفتن بورس از همان آغاز تحصیل مطلع خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  تحصیل در هلند - دانشگاه TIAS

۲٫ Top Talent Scholarship

این نوع بورس تنها به کسانی که معدل بالای دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند (مثلاً بالاتر از ۱۷٫۵) و نمره آیلتس آنها نیز ۶٫۵ یا بالاتر باشد تعلق میگیرد. تعداد بورسهای این گروه بسیار محدود است و در یک حالت رقابتی به درصدی از افراد واجد شرایط که وضعیت علمی آنها بهتر از بقیه است اعطا میشود. در صورت تعلق گرفتن بورس، دانشجویان به جای ۷٫۸۰۰ یورو شهریه، مانند دانشجویان هلندی و اروپایی تنها سالانه ۱٫۸۰۰ یورو شهریه پرداخت خواهند کرد.

بورس تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد:

در دوره کارشناسی ارشد امکان گرفتن بورس تحصیلی بسیار سخت تر است چون دوره تحصیلی تنها یک سال است و شهریه در نظر گرفته شده نیز با توجه به هزینه های بالای آموزشی در هلند معقول در نظر گرفته شده است. با این حال، اگر معدل بالاتر از ۱۷٫۵ و آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر داشته باشید امکان گرفتن ۲٫۰۰۰ دلار تخفیف در شهریه وجود دارد.

هزینه های زندگی در هلند:

در این رابطه دادن یک عدد مشخص کار بسیار سختی است. هزینه های زندگی تابعی از وضعیت مالی دانشجو، سلایق و اسلوب زندگی شخصی اوست. با این حال، برای تأمین هزینه های مسکن، خورد و خوراک، بیمه پزشکی، پوشاک و نظایر آن، ماهانه حداقل به ۸۵۰ یورو نیازمند خواهید بود. اگر چه بخشی از هزینه ها را میتوان با کار نیمه وقت (۱۰ ساعت کار مجاز در هفته) جبران کرد، لیکن بدون اطمینان از تأمین مبلغ گفته شده در طول تحصیل توصیه میشود قید تحصیل در هلند را بزنید چون کسی تضمین نمیکند که بتوانید کار مورد علاقه خود را در مدت تحصیل پیدا کنید.

در صورتیکه متقاضی تحصیل در کشور هلند هستید. بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود (در قسمت کشور مورد نظر حتما “هلند” را وارد نمایید)
Please follow & like us :)
RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
Twitter
 1. نغمه گفت:

  سلام و خسته نباشیید من الان ١۵ سلمه و ما خوان یا سال اینده یا ١٨سالگى براى تحصیل به هلند برم میشه شرایط و بقیه چیز هارو توضیح بدید باستا دانشگاهى که در تیلبرخ چه طور

  پاسخ: سلام نغمه
  با شماره های موسسه که بالا درج شده تماس بگیرید.

 2. ندا گفت:

  با سلام
  یکی از دوستانم میگه که مدرک فوق لیسانس شیمی محض گرایش پلیمر از هلند داره در صورتی که نه زبان انگیلیسی خوب بلده و نه هلندی. و میگفت که استاداشون فارسی صحبت میکردن و کتابهاشون به صورت فینگیلیش بود. میخواستم بدونم همچین چیزی امکان داره یعنی دانشگاهی با این شرایط وجود داره یا اینکه همش دروغ محضه؟
  ممنون میشم که سوالمو جواب بدید . موضوع مهمیه.

  پاسخ: همچین چیزی در هیچ یک از دانشگاه های اروپایی صحت ندارد. حتی استادهای فارسی زبان و ایرانی نیز اجازه صحبت به زبان فارسی را ندارد. در یک کلاس در هلند همه دانشجویان که ایرانی نیستند و یک دروغ محض میباشد.

 3. رها گفت:

  سلام..
  ۱٫می خواستم بدونم با معدل دیپلم بالای ۱۷و داشتن معدل کل بالای ۱۵در کارشناسی امکان بورس شدن در دانشگاه های هلند هست ،برای رشته ی مدیریت جهانگردی ؟؟
  با توجه به اینکه ۳نوع بورس داره هلند..
  ممنون میشم جوابمو بدین..

 4. محمد مهدي گفت:

  سلام- من هم در مورد نروژ و هم هلند اطلاعاتی می خواستم-در قسمت نروژ کامنتم و گذاشتم-لطف می کنید در مورد دوره دکتری صنایع(با جهت گیری کیفیت) در هلند( فکر کنم دو سه دانشگاه بیشتر نباشه ) اطلاعاتی به میلم بفرستید- نمی دونم چرا دوره دکترا رو اون جور که بایسته تو سایتتون پوشش نمی دید. البته تو سایت خود دانشگاهاشون رفتم چیزی هایی دستگیرم شد اما می خواستم کاملا اطلاعاتمو برای تصمیمم درست جمع آوری کنم- اطلاعاتی راجع به هزینه ها به تفکیک- نحوه پذیرش-مدارک مورد نیاز-جهت گیری علمی شون توی صنایع آخه موضوعات بسیار گسترده است.بازم تشکر

 5. کژال گفت:

  سلام و خسته نباشید به شما عزیزان
  واسه بورسیه گرفتن در مقطع دکتری باید حتما از بهترین دانشگاههای ایران مدرک داشته باشیم یا اینکه دانشگاه ازاد هم معتبر هستش؟

 6. کژال گفت:

  ایا گرفتن مدارک GRE و GMAT برای رشته های مدیریت در مقطع دکترا ضروری است؟

 7. سارینا گفت:

  سلام هزینه ی کلی تحصیل در مقطع دکتری چند است؟ همه ی موارد را در نظر بگیرید ممنون

 8. سارا گفت:

  با سلام

  برای پذیرش امسال (۲۰۱۴) در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر تا چه زمانی می توان مدارک را ارسال نمود؟

  با تشکر

 9. میلاد گفت:

  سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد ترم ۸ برای ادمه تحصیل میتونم تو رشته عمران کارشناسی ارشد تو یکی از دانشگاه های هلند بخونم ؟ معدل ۱۸٫۵

 10. علی گفت:

  سلام
  چطور میتونم از دانشگاه های هلند پذیرش بگیرم باید با اساتید اونجارابطه برقرار کنم ؟ چطور فرم های پذیرش دانشگاه ها را پیدا کنم ؟ مممنون

 11. علی گفت:

  من کارشند ارشد شیلات دارم می خوام برای دکترا در رشته خودم یا محیط زیست به هلند برم

 12. نجمه انوری گفت:

  من دانشجوی زبان انگلیسی هستم کدام رشته به رشته خودم در هلند نزدیکه یا حتی رشته خودمو میتونم ادامه بدم؟

 13. شیما گفت:

  سلام ممنون میشم پاسخ سوالمو بدید
  دانشگاهای هلند شرط معدل و نمره ایلتس رو ندارن یعنی ما اپلای بدیم اکسپت میشه؟یا ریجکتی هم داره؟ وسوال دگ این که ایا بعداز اتمام درس ویزای کار و اقامت میدن؟

 14. اميد گفت:

  سلام
  من میخواستم از ابتدا یعنی پایه شروع کنم در رشته موسیقی، برای این کار فقط مدارک زبانم باید کامل باشه
  ممنون از شما

 15. مرتضی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  کاردانی زبان تربیت معلم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۹٫۷۶ هستم.خواستم بدونم چطور میتونم برای ادامه تحصیل در کارشناسی در رشته خودم در کشور “هلند” اقدام کنم.
  با تشکر

 16. faridsadeghi گفت:

  عرض سلام و ادب و احترام دارم. بنده میخواستم بدونم که اگه بنده بخوام در دانشگاه فنی هلند کارشناسی پیوسته رشته نرم افزار کامپیوتر در آنجا درس بخوانم باید چه مدارکی داشته باشم؟ و سوال دوم این هست که من هلندی بلدم ولی علاقه ای ندارم که به زبان انگلیسی درس بخونم و میخوام به زبان هلندی درس بخونم. حالا بنده میتونم هلندی درس بخونم یا خیر. با تشکر از شما

 17. صحرا گفت:

  سلام و خسته نباشید من ۱۹ سالمه و دیپلمه رشته ی تجربی هستم برای ادامه ی تحصیل میخوام هلند درس بخونم اما من هزینشو ندارم میخوام بورس بشم
  چطور میتونم با اساتید اونجا ارتباط داشته باشم؟؟یا اصلا چه کارهایی رو باید انجام بدم
  خیلی ممنون

 18. آرمیتا گفت:

  سلام خسته نباشید، من ۲۳ سالمه و فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه سراسری هستم اما معدل بالایی ندارم ۱۴.۷۰ ، و نمره ایلتس ۶ میخواستم بدونم امکان بورس شدن در مقطع ارشد تو یکی از دانشگاه های هلند رو دارم یا نه؟ ممنون.

 19. بردیا گفت:

  سلام
  من با مدرک فوق دیپلم،برق های هوشمندسازی
  و دارایی مدرک زبان هستم، آیا امکان بورسیه من
  در دانشگاه دلفت هلند هست؟
  مچکرم آگه ج بدین

×