دسته مورد نظر را انتخاب نمایید

تحصیل در مجارستان

چرا تحصیل در مجارستان؟

تحصیلات در کشور مجارستان در کلیه رشته های پزشکی و فنی مهندسی برای دانشجویان خارجی ارائه میگردد.دانشجویان خارجی متقاصی تحصیل در مجارستان پس از گذراندن دوره های پری پارتیکورس و آموزش زبان انگلیسی وارد دانشگاههای مجارستان میشوند

روند تحصیل در دوره کالجهای مجارستان یکسال تحصیلی بوده و در دو ترم انجام میشود که ترم اول در ماه سپتامبر و ترم دوم در ماه جولای هر سال برگذار میگردد.

کلیه دانشجویانی که خواستار ادامه تحصیل در کشور مجارستان میباشند ابتدا باید وارد دوره یکساله کالج شده و در دروس مربوطه اعم از رشته پزشکی دروس زیست ، شیمی ، فیزیولوِِژی ، و آناتومی ودر صورت ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دروس ریاضی ، مکانیک ، رسم ودرس فنی و در هردو رشته زبان را به صورت مشترک بگذرانند.

دانشگاه فنی مجارستان تنها دانشگاه شش زبان اروپا میباشد که رشته های فنی و مهندسی را به شش زبان انگلیسی ، فرانسه ، اسپانیایی ، ایتالیایی ،آلمانی، مجاری وروسی ارائه مینماید و دانشجویان مخیر به انتخاب زبان تحصیلی خود میباشند .
دانشگاه فنی بوداپست مجارستان دارای رتبه خوبی بین دانشگاههای برتر جهان میباشد و اساتید برجسته ای در آن مشغول به تدریس میباشند که نه جایزه نوبل را به خود اختصاص داده اند . دانشگاه فنی مجارستان دارای راکتور تحقیقاتی بوده و دانشجویان فیزیک از فرصت مناسبی برای تحقیقات در این دانشگاه برخوردارند . دانشجویان رشته های فنی و مهندسی میتوانند در اواسط تحصیلات خود و با گذراتدن تعداد واحدهای مشخص (۳۶ واحد )  و کسب نمرات و معدل قابل قبول و رعایت سایر ظوابط قانونی به سایر کشورها مراجعت و تحصیلات خود را در آن کشورها ادامه دهند که ایران نیز جزء این کشورها میباشد . دانشگاههای پزشکی مجارستان نیز با دارا بودن اساتید برجسته و باتجربه زمینه رشد و تعالی دانشجویان خارجی را در کشور مجارستان فراهم نموده و باتوجه به امکانانت مناسب آموزشی دانشگاههای مجارستان ، دانشجویان توانمند و کارآزموده ای را پرورش میدهند.دانشگاههای مجارستان با توجه به رنکینگ بسار بالا و اعتبار بین المللی شرایط جذب دانشجویانی از سایر کشورها را فراهم نموده اند که از میان کشور ها میتوان از آمریکا ،  آلمان ، اتریش ، انگلیس ، فرانسه ، ایتالیا ، چین ، ژاپن ، فلیپین ، عربستان ، ایران  و سایر کشورهای اروپایی و آسیایی را نام برد . از مزایای دیگر تحصیل در مجارستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– مجارستان عضو اتحادیه اروپا بوده و دارای مرزهای باز با سایر کشورهای اروپایی میباشد
– کشور مجارستان دارای ویزای شنگن میباشد که دانشجویان میتوانند با اخذ ویزای مجارستان به سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه مسافرت نمایند
– دانشگاههای مجارستان انگلیسی زبان بوده و به همین دلیل ادامه تحصیل در آنها نیازمند آموختن زبان دیگری به غیر از زبان انگلیسی نیست
– هزینه های زندگی درمجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پائین تر بوده ودارای اقتصادی پایدارتر نسبت به سایر همسایگان اروپایی خود میباشد

– دانشجویان خارجی از حقوق یکسان با همشهریان مجاری برخوردار  میباشند
– مدارک تحصیلی مجارستان در ۲۵ کشور اروپایی و آمریکا و کانادا و ایرلن ارزشیابی شده و مورد تایید میباشد
– ارائه امکانات آموزشی بسیار مناسب با کیفیت بالا در دانشگاههای مجارستان
– ارائه  و استفاده از خدمات ورزشی و اینترنتی با پرداخت حق عضویت در این دانشگاهها
– پذیرش مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
– بیمه درمانی اجباری در طول کل دوره تحصیلی در دانشگاههای مجارستان
– ارائه مدرک دکترای حرفه ای بر خلاف سایر کشورها نظیر هند که در پایان تحصیلات مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ارائه مینمایند که دانشجو پس از بازگشت به کشور باید دوره های تکمیلی را در ایران بگذراند
– در مجموع کشور مجارستان باداشتن دانشگاههایی توانمند وبا قدمتی بالغ بر چهارصد سال یکی از گزینه های مناسب و برجسته برای ادامه تحصیل میباشد

کالجهای مجارستان

کشور مجارستان نیز مانند کشورهای دیگر اروپایی دارای دورههای پیش دانشگاهی و آمادگی ورود به دانشگاه میباشد که این آمادگیها برای رشته های پزشکی پریمدیکال و در رشته های فنی و مهندسی پری انجیرینگ کورس نامیده میشود. مجارستان دارای کالجهای معتبر بین المللی میباشد. که تعدادی از انها به شرح زیر میباشد.

کالج اینترنشنال (مک دانیل) :

کالج اینترنشنال مجارستان علاوه بر ارائه دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی , فنی و مهندسی , علوم انسانی و زبان انگلیسی برگزار کننده برخی از رشته های دانشگاهی علوم انسانی( در مقطع لیسانس) همانند مدیریت بازرگانی ,علوم سیاسی, روابط بین الملل و اقتصاد نیز می باشد.  کالج اینترنشنال مجارستان با همکاری دانشگاه وستمینستر آمریکا با نام کالج مک دانیل(تاسیس ۱۸۶۷ در آمریکا) ارائه کننده دوره های کارشناسی مدیریت بازرگانی ، اقتصاد ، ارتباطات و تاریخ هنر و علوم سیاسی و مطالعات بین الملل نیز می باشد.این کالج فاقد خوابگاه میباشد و دانشجو موظف است که جهت سکونت در مجارستان آپارتمان اجاره کند. کالج اینتر نشنال دانشجویان را برای ورود به دانشگاههای مجارستان آماده نموده و از اساتید و کارگاههای آموزشی خوبی برخوردار میباشد آموزش زبان انگلیسی نیز درکالج اینترنشنال توسط اساتید زبان به صورت جداگانه انجام میگیرد . دانشجویان در پایان سال تحصیلی باید نمره قبولی را در دروس رشته خود کسب نموده تا مجوز ورود به دانشگاههای فنی و مهندسی و پزشکی مجارستان را بدست آورد.

شهریه کالج مک دانیل

شهریه سالیانه کالج مک دانیل ۵۲۰۰ یورو برای دوره پیش دانشگاهی و حدود ۷۵۰۰ یورو برای مقطع لیسانس می باشد.

هزینه  ثبت نام ۲۰۰ یورو می باشد.

هزینه صدور پذیرش ۲۰۰ یورو میباشد

همچنین کالج مک دانیل با قبولی بالای حدود ۹۵٪دانشجویان ورودی خود در دانشگاههای معتبر مجارستان یکی از کالجهای موفق در مجارستان میباشد.ارائه امکانات آموزشی بسیار مناسب از قبیل اساتید خارجی و بسیار مجرب برگزاری کلاسهای فشرده از دلایل انتخاب این کالج از سوی دانشجویان میباشد.

یکی دیگر از مزایای کالج مک دانیل برگزاری آزمونهای ورودی دانشگاههای معتبر مجارستان  میباشد که در صورت قبولی در آزمون ورودی نیاز به گذراندن دورهای مقدماتی نمیباشد این آزمون به صورت کتبی و شفاهی انجام میشود .

آزمون رشته پزشکی به صورت نوشتاری و شفاهی انجام میگیرد که شامل : زیست شناسی (۲۰ سئوال) ، شیمی (۲۰ سئوال) و انگلیسی (۶۰ سئوال).  و در بخش شفاهی از شما درباره زیست شناسی ، شیمی و شاید فیزیک و همینطور درباره علت و انگیزه شما برای انتخاب رشته پزشکی سئوال خواهد شد.

آزمون ورودی رشته دامپزشکی دانشگاههای مجارستان :

کسانی که درخواست برای ورود به دانشگاه دامپزشکی مجارستان را نموده اند فقط باید در یکی از امتحانات شفاهی و یا کتبی شرکت نمود و نمرات لازم را برای ورود کسب نماید.

آزمون ورودی رشته روانشناسی

شامل مصاحبه شفاهی  توسط اساتید این رشته  و در مورد انگیزه برای شرکت در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

آزمون ورودی رشته بهداشت و درمان :

شامل زبان انگلیسی (۴۰ سئوال) و مصاحبه شفاهی در مورد انگیزه شما در انتخاب این رشته  و ، ورود به رشته پزشکی سوال میشود.

کالج اویسنا :

 کالج اویسینا برگزار کننده  دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی , فنی و مهندسی , علوم انسانی و زبان انگلیسی و سال سوم دبیرستان می باشد.  کالج اویسینا توسط آقای دکتر میرزای حسینی اداره میشود. این کالج در شهر بوداپست میباشد و از نظر امکانات آموزشی نمره قابل قبولی را داراست ، اعتبارکالج اویسینا توسط وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران نیز در مقطع پیش دانشگاهی ارزشیابی میشود .

 کالج اویسینا برگزار کننده دوره های زیر میباشد :

دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی و اقتصاد و مقطع کارشناسی علوم اقتصادی و دبیرستان(پایه سوم)

دروس و مواد آموزشی دوره پیش پزشکی

زبان انگلیسی عمومی ، زبان انگلیسی پزشکی(مدیکال ترمینولوژی)، بیولوژی سلولی ملکولی، ژنتیک، شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی معدنی، مقدمه ای بر بیوشیمی ، آناتومی، بافت شناسی، لاتین و کلاس درس به روش تعاملی و آموزشهای کامپیوتری، شنوایی و دیداری و ارائه گزارش تحقیقاتی برگزار می گردد.

دروس و مواد آموزشی دوره پیش مهندسی

زبان انگلیسی عمومی ، زبان انگلیسی فنی ، فیزیک ، ریاضیات

دوره های پیش دانشگاهی اقتصاد

کالج اویسینا برگزار کننده دوره های پیش دانشگاهی اقتصاد برای دانشگاههای علوم اقتصادی کوروینوس مجارستان و کالج ای بی سی نیز می باشد.

دوره آموزش زبان انگلیسی

کالج اوسینا برای دانشجویانی که دارای رتبه زبان قابل قبولی نیستند ، ۸ دوره آموزشی زبان انگلیسی برگزار می کند که بعنوان پیش نیاز برای دوره ورود به گروه پزشکی ، فنی و مهندسی و اقتصاد ارائه می گردد.

کالج اویسینا همچنین دارای خوابگاه ,اینترنت, تلفن ورستوران و امکانات رفاهی می باشد. همچنین خوابگاه ها دارای تخت ، مبلمان ، لباسشویی، اینترنت بی سیم که قابل دسترسی در تمام اتاقها است میباشد.

کالج اوسینا دارای رستورانی در داخل خوابگاه خود است که انواع غذاهای ایرانی و خارجی در آن طبخ میشود و یا توجه به قیمت بسار کم این غذاها نسبت به رستورانهای شهر بوداپست مورد توجه اکثر دانشجویان مشغول به تحصیل در این کالج قراردارد  . قیمت غذا ها و خورشتها در این رستوران بین ۶ تا ۱۵ یورو میباشد .

اعطای بورس تحصیلی از طرف کالج اویسینا به دانشجویان ممتاز

دانشجویان داوطلب تحصیل در کالج بین‌المللی اویسنا پس از اخذ پذیرش و طی‌ مراحل ثبت نام میتوانند با ارائه درخواست کتبی‌ ازشرایط بورس تحصیلی‌ کالج استفاده نمایند. دانشجویانی که دارای سوابق تحصیلی‌ درخشان میباشند، در المپیاد‌های علمی‌ شرکت کرده‌اند و یا دارای سوابق علمی‌ و تحقیقاتی ‌میباشند و نیز آنهایی که دارای توصیه نامه‌های آموزشی‌، ورزشی و اخلاقی‌ میباشند دراولویت قرار دارند.
بورس تحصیلی‌ به صورت کمک‌های مالی دراختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که در دوران تحصیل خود با اهتمام و تلاش بسیار درجهت پیشرفت تحصیلی‌ خود اقدام میکنند. دانشجویانی که به دلیل مشکلات مالی شرایط تحصیل را دشوار می‌بینند میتوانند با درخواست کتبی‌ و ارائه مدارک ضمیمه درخواست بورس از کالج اویسینا را نمایند. میزان و نوع بورس ارائه شده توسط شورای عالی کالج اویسینا به صورت موردی تصمیم گیری میشود و به دانشجو ابلاغ میگردد.

شهریه سالیانه ۵۲۰۰ یورو برای تمامی دوره ها

هزینه  ثبت نام ۲۰۰ یورو و هزینه خوابگاه دانشجویی همراه با شارژ ماهیانه ۴۰۰ یورو می باشد.

کالج دانشگاه پزشکی پچ :

این کالج در شهر پچ  مجارستان در ۲۲۰ کیلومتری بوداپست پایتخت این کشور قرار دارد شهر پچ جمعیتی حدود ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است. کالج پچ زیر مجموعه دانشگاه پزشکی پچ می باشد. کالج و دانشگاه پچ علاوه بر برگزاری دوره پیش دانشگاهی گروه پزشکی دارای رشته های علوم پزشکی ( پزشکی  و دندانپزشکی و داروسازی) می باشد. دوره پزشکی ۶ سال و دوره دندانپزشکی و داروسازی ۵ سال میباشد. دور بودن و فاصله زیاد با شهر بوداپست و بالا بودن هزینه دوره کالج از معایب این کالج پچ میباشد و هزینه کمتر زندگی نسبت به شهر بوداپست از مزیتهای این شهر میباشد. اکثریت دانشجویان ترجیح میدهند تا دوره کالج را در یکی از دوکالج اینتر نشنال و یا اویسینا گذرانده و در دوره لیسانس یا دکتری به دانشگاه پچ مراجعه نمایند

این کالج دارای خوابگاه می باشد. هزینه ماهیانه خوابگاه ۳۰۰ یورو است.

شهریه پیش دانشگاهی ۸۱۰۰ دلار, شهریه سالیانه پزشکی ۱۵۰۰۰ دلار, شهریه دندانپزشکی ۱۶۰۰۰ دلار و شهریه داروسازی ۱۰۰۰۰ دلار می باشد.

هزینه ثبت نام ۳۵۰ یورو میباشد.

بعد از گذراندن  دوره کالج دانشجویان میتوانند در یکی از دانشگاهای مجارستان ثبت نام و در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهد.

کالج دونا در بوداپست 

کالج دونا دارای دورهای آموزشی زیر میباشد:

۱ – دوره یکساله پیش پزشکی

۲ – دوره یکساله پیش مهندسی

۳ – دوره پیش یکساله پیش اقتصاد

همچنین کالج دونا  دورهای آموزشی زبان را در مقاطع ۴ تا ۶ ماه نیز به صورت یکماهه برگزار مینماید تاریخ شروع این کلاسها در دوشنبه اول هر ماه میباشد

شهریه کلاسهای آموزشی کالج دونا

شهریه دورهای پیش دانشگاهی  در این کالج یورو ۵۲۰۰

دوره فشرده یورو۴۲۰۰

دوره زبان انگلیسی — دوره ۴ ماه = ۲۸۰۰ (شهریه هر ماه ۷۰۰ یورو)

دوره زبان انگلیسی — دوره ۶ ماه = ۴۰۰۰

هزینه ثبت نام کالج  ۲۰۰ یورو

هزینه صدور پذیرش تحصیلی ۲۰۰ یورو

خدمات ارائه شده توسط کالج دونا

این کالج دارای خوابگاه دانشجویی بوده که هزینه  ماهیانه بین ۲۲۰-۸۵ یورو در ماه بسته به کیفیت و چند خوابه بودن اتاق میباشد

همچنین خدمات راهنما و استقبال از فرودگاه برای دانشجویان رایگان می باشد.

شهریه پرداختی جهت اخذ ویزای تحصیلی باید به کالج برای مدت یکسال تحصیلی برابر  ۵۰۰۰ یورو میباشد

این کالج شرایطی را برای انصراف از ادامه تحصیل برای دانشجویان در نظر گرفته است که این شرایط عبارتند از:

در صورت انصراف دانشجو قبل از استفاده از ویزا و سفر به کشور مجارستان ابتدا ویزای مندرج در پاسپورت لغو و ابطال شده سپس مبلغ ۲۰۰ یورو بابت هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا از مبلغ شهریه کسر شده و باقیمانده شهریه به دانشجو مسترد میگردد.

در صورت دوم انصراف پس از ورود به کشور مجارستان میباشد با استفاده از ویزا و تصویب آن و ورود به مجارستان و قبل و یا بعد از ثبت نام در کالج و اعلام انصراف قبل از دوهفته پس از ورود به کشور مجارستان ، در این حالت ابتدا دانشجو باید روادید اخذ شده را  لغو نموده و پس از آن ۷۰ ٪ از هزینه شهریه مسترد خواهد شد.

انصراف پس از دوهفته از شروع تحصیل و ورود به کشور مجارستان در این حالت شهریه قابل استردادنمی باشد.

همچنین این کالج دارای خوابگاههای مناسبی برای دانشجویان میباشد این خوابگاهها دارای امکانات مناسب خوابگاهی همچنین امکانات رفاهی مناسب برای دانشجویان خود میباشد. و با هزینه ماهیانه ای حدود ۲۲۰-۸۵ یورو قابل ارائه است.

هزینه خوابگاه بسته به کیفیت و چند خوابه بودن و تعداد تخت موجود در اتاق می باشد و از جانب دانشجو بصورت انتخابی قابل ارائه است.

مدارک لازم جهت پذیرش در دوره های کالج  برای دوره‌های پزشکی‌ ، مهندسی‌، مدیریت و هنر

 1. ترجمه رسمی دیپلم و مدرک دوره پیش دانشگاهی در صورتی که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.
 2. ترجمه رسمی ریز نمرات (کارنامه ) سه سال دوره دبیرستان ودوره پیش دانشگاهی
 3. کپی صفحه عکس دار پاسپورت

مدارک لازم برای ثبت نام در کالج پس از دریافت پذیرش :

 1. اصل مدارک لازم در بالا برای پذیرش جهت ثبت نام می بایست ارائه گردد.
 2. ۴ قطعه عکس
 3. رزومه از سوابق تحصیلی و شغلی
دوره‌های فوق لیسانس و دکترا
 1. ترجمه رسمی‌ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد
 2. ترجمه ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 3. رزومه
 4. ۲ توصیه نامه از محل تحصیل و یا محل کار
 5. ارائه طرح تحقیقاتی‌ برای داوطلبان مقطع دکترا
 6. کپی صفحه عکس دار پاسپورت

در صورتیکه متقاضی تحصیل در کشور مجارستان هستید. بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود

(در قسمت کشور مورد نظر حتما “مجارستان” را وارد نمایید)

فرم مشاوره

جهت تحصیل در مجارستان و انجام مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید

🎖موسسه راه دانشجویان
🎓با مجوز رسمی از وزارت علوم
☎️شماره تماس ۲۲۲۷۶۷۸۲ – ۲۲۲۷۰۷۲۶ – ۰۲۱

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای: 15 امتیاز: 3.6]
 1. شکوری گفت:

  مطالب جالبی بود. استفاده کردم. سپاس

 2. nasim گفت:

  با سلام من لیساس ریاضی کاربردی دارم.و ۶ ساله کار مالی می کنم. دوره های مالی را در مدیریت صنعتی گدرندونم. می خوام در رشته حسابداری در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل بدم.می خوام بدونم میتونم برای دانشگاه های مجارستان اپلای کنم؟

 3. جاوید گفت:

  سلام من سوم تجربی رو تمام کردم بامعدل کتبی۱۳ وقبولی شهریور هستم میخواستم بدونم متونم برای کالج های مجارستان اقدام کنکم یعنی امکان قبول شدنم چقدر است خواهش میکنکم هرکی میدونه جواب بده ممنون

 4. تهمین گفت:

  سلام.من.رشته.زمین.شناسی.میخونم.میخواستم.در.مجارستان.برای.فوق.لیسانس.شرکت.کنم.میشه.راهنماییم.کنین

 5. علی زهلی گفت:

  سلام.ببخشیدآیا امکان تحصیل در دکتری حقوق تجارت بین الملل در مجارستان وجود داردو چند سال به طول می انجامدو هزینه تحصیل چقدر است و چه شرایطی برای تحصیل در آنجا لازم است؟ آیا برای این رشته از طرف دانشگاه های مجارستان بورس تحصیلی هم اعطا می شودو با چه شرایطی؟

 6. کاسپین گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد بافت و جنین هستم میخاستم واسه phd مجارستان اقدام کنم . میخواستم راجب به بورس راهنماییم کنین و این که با بورس هذینه زندگی سالانه تقریبا چقدر میشه.ممنون

 7. مریم افروزی گفت:

  سلام.من کارشناس رشته مدارک پزشکی هستم و سال ۷۹ فارغ التحصیل شدم.رشته ما به HITتغییر نام داده و مطالب و دروس اون هم عوض شده.آیا ممکنه بتونم بورسیه باشم و ادامه تحصیل بدم.البته مجارستان انگار بورسیه نمیکنه.بازم ممنونم اگه راهنماییم کنید

 8. علی گفت:

  سلام. من کارشناس ارشد گیاهان دارویی هستم. میخواستم بدونم دانشگاه مناسب برای این رشته سراغ دارین؟(هزینشم براورد کنین ممنون میشم)

 9. سینا گفت:

  شرط معدل داره از چند نمره

 10. ندا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۴معماری هستم میخواستم بدونم چقد احتمالش هست که من بتونم برای فوق لیسانس معماری در مجارستان یا یکی از کشورهای اروپایی ادامه تحصیل بدم؟

 11. شهرزاد گفت:

  سلام کسیکه از ضریب هوشی بالایی برخوردار ولی هزینه نداره امکانش هست بهش کمک کنید تا بتونه ب جامعه اش خدمت کنه و افتخار آفرین بشه؟

 12. نفیسه میری گفت:

  سلام

  شرایط بهترین پذیرش و هزینه تحصیلی کمتر جهت مقطع دکتری.

  ممنون

 13. عبدالقدوس شعیب گفت:

  سلام : من میخواهم که به تحصیل حود را به خارج ادامه بدم …..

 14. بهاران گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دوم پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی هستم اما تصمیم دارم برای ادامه دادن آن ب خارج برم لطفا راهنمایی کنید که اگه بخوام برم خارج از کشور باید از اول شروع کنم یا میتونم تا علوم پایه صبر کنم و بعد علوم پایه برم؟؟

 15. ناهید گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال چهار پزشکیم چطور میتونم از دانشگاههای مجارستان برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم؟در ضمن وضع مالی خوبی هم ندارم:-(
  ممنون

 16. محمد رضا عسگری گفت:

  باسلام من لیسانس مهندسی دریا مهندسی مکانیک کشتی از دانشگاه امیر کبیر دارم دوازده سال سابقه دریا نوردی روی کشتی های نفتکش دارم بامدرک مهندس سومی ایا امکان اشتغال در کشور دیگه ای برام هست لطفا راهنمایی کنید

 17. مریم گفت:

  سلام دخترم ترم ۲ مهندسی عمران وپسرم سال دوم دبیرستان رشته فنی معماری است راهنماییم کنین

 18. احسان گفت:

  رشته های کشاورزی و محیط زیست در مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های مجارستان موجود هست یا بورس میکنن؟

 19. مرضیه گفت:

  سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته خاکشناسی گرایش بیولوژی خاک از دانشگاه دولتی هستم،۳ تا مقاله داخلی دارم،اما متاسفانه هنوز مدرک زبان ندارم و معدلم ۱۵ هستش و از همه بدتر اینکه وضع مالی خوبیم ندارم به نظر شما با این شرایط میشه برا مقطع دکتراتوی دانشگاههای مجارستان اقدام کرد؟ ممنون میشم اگه کسی در این زمینه اطلاعات داره کمکم کنه.

 20. SaNa گفت:

  حالا خب شرایطش چیه؟ کجا باید بریم؟ مراحلش چیه؟

 21. نسیم گفت:

  سلام من ۳۲ سالمه میتونم در دانشگاه پچ داروسازی بخونم ممنونم

 22. افشار گفت:

  سلام من ١٨ سالمه دیپلم دارم و ی بارم کنکور تجربی دادم که راضی نبودم میخواستم ببینم امکانش هس که تو رشته پزشکی تو مجارستان تحصیل کنم ؟؟؟ و این که تو مجارستان اشنا و فامیلم ندارم

 23. صادق کردی گفت:

  با سلام، من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم و رشته تحصیلی متوسطم نرم افزار بوده هنرستان فنی درس خوندم، در حال حاضر هم تا پاییز سال آینده معافیت تحصیلی دارم و خدمت سربازی نرفتم، میتونم رشته دندان پزشکی توی یکی از این کشورها بخونم، لطفا راهنماییم کنید، با تشکر.

 24. مجتبی گفت:

  پول جواب تمام سوالاته!
  چشم بسته غیب گفتم

 25. حميد رمضاني گفت:

  کشورهای مورد تایید برای رشته پزشکی که کمترین هزینه را دارند کدام کشئورها هستن

 26. شیوا گفت:

  سلام من ارشد زمین شناسیم از دانشگاه تهران میتونم بورس بگیرم ۴ تا مقاله داخلی و خارجی دارم

 27. باقریه گفت:

  باسلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت با معدل۱۷/۳۰ متاهل و۴۸سال سن دارم.وبدون مدرک زبان آیا می توانم برای ادامه تحصیل به مجارستان یا اسپانیا بروم اگر نمی توانم کدام کشور را پیشنهاد می کنید؟ سپاسگذارم

 28. parsa گفت:

  درود.من سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک رو با معدل ۱۹ تموم کردم و مدرک ایلتس ۶ دارم..اگه با همین روال معدل پیش دانشگاهیمو بالا نگه دارم میتونم از تخفیف شهریه دانشگاه بهره مند بشم؟لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم..

 29. الینا گفت:

  سلام …من پیش دانشگاهیو با معدل ۱۸ تموم کردم و از کنکور چندان راضی نبودم…..کی ثبت نام دانشگاهاشه؟؟چجوری میتونم ثبت نام کنم!!!

 30. ramin گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من فوق لیسانس رشته بیوتکنولوژی میکروبی رو دارم و می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل دکتری در رشته ایمونولوژی آیا دانشکاهی در مجارستان هست که مورد تایید ایران بوده و هزینه های آن چقدر است؟
  با سپاس فراوان

 31. ارمین گفت:

  میخام بدونم ورود ب دانشگاه های مجارستان در رشته دندان پزشکی ،شرط معدل داره?

 32. هانیه گفت:

  من فوق لیسانس معماری دارم از دانشگاه ازاد چالوس چه کشوری و برای ادامه تحصیل تو مقطع دکترا پیشنهاد میدین با هزینه پایین؟

 33. علی گفت:

  آقا من ۳۶ سالمه و میخام دندان بخونم. آیا مجارستان محدودیت سنی داره؟؟

 34. محمد گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ۱۸ سالمه معدل نهاییم تجربی ۱۶ هس ومعدل پیش دانشگاهیم ۱۸
  در ضمن دارم مدرک IELTS میگیرم
  ایا میتونم در رشته پزشکی یا دندون پزشکی مجارستان تحصیل کنم؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابم بدین

 35. ستاره گفت:

  سلام من دانشجوی فیزیک مهندسی هستم.خواستم بدونم بازارکاربرای رشته ی من درکشورهای دیگه چی هست؟درآمدش چطوره؟

 36. مینا گفت:

  معدل خاصی رو فقط قبول میکنن؟

 37. امیرحسین حیدریان گفت:

  امیرحسین هستم ۱۵ساله کلاس دهم تجربی برای گذروندن دوره کالج گذراندن پیش نیازهار علوم پزشکی در کالج اویسینا مجارستان از چه موقع میتونم شروع کنم؟ممنون از راهنماییتون

  • محمد گفت:

   امیرحسین جان سلام
   پیشنهاد می کنم برای کالج اوسینا اقدام نکنی برای این که این کالج همواره به دنبال پول و خیلی از دانشجو ها بعد از خارج شدن از این کالج نمیتونن امتحانات ورودی دانشگاه ها رو قبول شن. برای دوره pre medical کالج مک دنیل میتونه بهترین انتخاب باشه البته دوره های پیش نیاز دانشگاه پچ هم بسیار عالیه برای تحصیل در مجارستان پیشنهاد میکنم حتما دیپلمت رو دریافت کنی و اگر هم ممنوع الخروج نمیشی بهتره مدرک پیش دانشگاهی رو هم بگیری

  • امیر حسین حیدریان گفت:

   سلام امیر حسین
   اسم و فامیل منم دقیقا همینه…باهام تماس بگیر مایلم کمکت کنم
   ۰۹۲۱۰۳۷۰۸۵۹
   amirhosseinheidarian@gmail.com

 38. Albert گفت:

  ایا مدارک دانشگاه های غبر انتفایی مورد قبول این دانشگاه ها است ؟ مثلا لیسانس از یک دانشگاه غیرنتفایی باشه بخوای برا فوق اونجا اپلای کنی میشه ؟ و این که فاند فوق راحتر هست یا فاند دکترا ؟ (بورسیه scolarship) رشته ی تحصیلی کارشناسیم مهندسی برق-قدرت با معدل بالاست با تشکر

 39. محمد اجرایی گفت:

  پایین ترین معدلی ک قبول میکنن چه معدلی هست؟؟؟
  من در کویت زندگی میکنم
  معدل پیش دانشگاهی من ۱۴ هست لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 40. ناشناس گفت:

  سلام ،ایا میشود بعد از گذراندن دوره pre medical در مجارستان و کسب نمرات بالا و سوابق خوب وارد دانشگاه های انگلیس یا کشور های دیگه شد؟ یعنی با معدل بالا برای رفتن دانشگاه های خوب انگلیس مثل کمبریج اقدام کرد؟ چون برای اینکه از ایران به انگلیس بری باید دوره a level رو بگذرونی با هزینه بالا بعد وارد دانشگاه شی … میشه پیش رو در مجارستان گذروند و بعد با دادن GPA خوب وارد دانشگاه انگلیس شد چون دیدم خیلی از کشورها دانش اموزان اینجوری وارد دانشگاه های عالی میشن

 41. رحیل گفت:

  سلام من ۳۳ ساله هستم با دو فوق لیسانس میخوام پزشکی بخونم شرط سنی داره ؟
  لطفا هر کی میتونه پاسخ بده ممنون

 42. emad گفت:

  من میخوام قبل از دیپلم برم و اونجا کنکور بدم از لحاظ مالی مشکلی ندارم

 43. پریوش گفت:

  سلام پسرم دانشجوی ارشد برق قدرت د ر دانشگاه علوم تحقیقات تهران و از دانشجویان ممتاز رشته خود می باشد صد در صد قصد ادامه نحصیل در مقطع دکترا در یکی از کشور های اروپایی با اولویت مجارستان را دارد اگر در ریز اطلاعات مثل اسم دانشگاه نحوه پذیرش هزینه دانشگاه و زندگی کار یابی و مدارک لازم راهنمایی کنید ممنون می شوم.

×